Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Idegenek beletudnak piszkálni...

Idegenek beletudnak piszkálni a számítógépembe?

Figyelt kérdés
Sokszor egész nap megy az internet,egy éjszak azt vettem észre hogy kérdezi a gépem,"do you want to log in? because other people have loged on this computer" gyorsan kikapcsoltam a netet, de nem tudom ez mi lehetett,és mi ilyenkor a tehendő?
2009. márc. 1. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tégy fel egy komolyabb tűzfalat, másrészt szűrd ki ki tudhatta meg a jelszavadat, vagy hasonló.
2009. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előszöris jó lenne egy spykeresés, Spybot S&D.

Ezt az angol üzenetet egy magyar nyelvű Windows adja? Vagy eleve angol?

Kívülről (hacsak nem telepítettél programot hozzá) akkor csak a távoli asztal segítségével tudnak belépni a gépedre. Ha amúgy nem használod ezt a szolgáltatást, akkor érdemes kikapcsolni: Sajátgépen jobb klikk, tulajdonságok, távoli használat fül, és a távoli hozzáférés elől kiveszed a pipát. Ha használod, akkor a kijelölt felhasználók körét érdemes szűkíteni, és annak/azoknak a felhasználó(k)nak elég összetett jelszót adj, tehát mondjuk 8-10 karakter, akár véletlenszerűen összeállított kis-nagy betűk, számok, egyéb jelek (pl .+!#&). Így ha valaki tényleg megfejtett a jelszavadat, mert a "Józsi" nevű felhasználónak "Józsi1" volt a jelszava, akkor nem fog tovább próbálkozni.

2009. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a tanácsokat, rajta vagyok a probléma megoldásán. a spybot jól múködik.
2009. márc. 1. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy belepiszkáltak. Hogy azok most az idegenek voltak-e vagy nem, azt nem tudom.

E.T. nem biztos, hogy ezzel szórakozik, az Alienek meg a film szerint nem értenek az ilyesmihez. :))


Szerintem az első, hogy rakj fel megfelelő progikat:

víruskereső + anti spyware + tűzfal + rootkit kereső.

(Itt is utánakereshetsz, hogy mik a jók, nem írom le.)


Utána futtasd le őket (a tűzfalat ne! :) ), lehetőleg csökkentett módban. Esetleg egy Linux LiveCD segítségével ellenőrizd le. (Ezzel kapcsolatban is írtam már itt - viszakeresheted.)

Ha megszűnik a probléma, akkor szerencséd van.

Ha nem, akkor szerintem telepítsd újra a gépet.

Elképzelhető, hogy valaki használja a gépedet. Ez nem feltétlen azt jelenti, hogy felmegy rá, és írogat, másolgat, stb. Gyakoribb az, ha pl. üzeneteket (spamet) küldözget a gépedről. Így, ha a spam miatt feljelentés érkezik, akkor a te gépedet találják meg. De az is lehet, hogy valami más kártákony dolgot csinál a te gépeden keresztül. (Így ő nehezebben kereshető vissza.)

Persze ezek a végső esetek - nem feltétlen erről van szó.


A legbiztosabb az, ha formázod az egészet, majd ezentúl Linuxot használsz. Pl. Ubuntut, Debiant, Suse-t, Black Panther-t, stb.


Egy magyar Ubuntu disztribúció, a Magyarubi:

[link]


Maga az Ubuntu:

[link]


A Debian, egy megbízható, stabil és jól működő verzió:

[link]


Black Panther, egy magyar Linux disztribúció:

[link]


És még sorolhatnám. Van választék. Ha nem játékra szánod a gépet elsősorban (és megelégszel azzal, hogy a pár éves játékok futnak, viszont a legújabbak nem), akkor ideális megoldás a Linux.

Igazából minden más szempontból jobb, mint a Win. Pl. internetezéshez is.

Vírussal nem fogsz találkozni. Egyéb kártevővel is talán ezerévente egyszer.

Én pl. két hónapja nem futtattam víruskeresőt. (Akkor is csak azért, mert windowsos ismerősnek vittem anyagot, és azt ellenőriztem le.) A tűzfalat is csak azért használom, mert paranoiás vagyok. Havonta-kéthavonta lefuttatom a rootkit keresőt, ennyi. És mégsincs semmi bajom.

Ja, és ingyenes! ;)

2009. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!