Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Összeszedtem 1 trójait ami a...

Ottesz kérdése:

Összeszedtem 1 trójait ami a kezdőlapomat változtatja meg, akármilyen linket nyitok meg vagy böngészőből is akármit próbálok kiválasztani, mindig azt az egy honlapot nyitja meg. Hogy tudom eltávolítani?

Figyelt kérdés
Ha Googleba beírok akármit, kijönnek a linkek lenn. Akár melyiket is választom ki egy ugyanazon honlapon lyukadok ki. Nagyon kezdő szinten vagyok sajnos. Ha valaki tudna segíteni, kérem írja le mi a teendő. Előre is köszönöm
2011. ápr. 17. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat erre en is kivancsi vagyok mert nalam is ez a gond es elnezest az offert!
2011. ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs ESET-NOD a gépeden, ez az Online Scanner le tudja szedni. De utána szerezz be megbízható vírusirtót. [link]
2011. ápr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs vírusirtó a gépeden? tűzfal?
2011. ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy valamire való tűzfalnak üvöltve kellett volna jeleznie, sőt, azon keresztül meg is tudtad volna akadályozni a fertőzést.

Ha felenged vírusirtós oldalra, akkor futtasd le a fenti online scannert, ha nem, akkor egy nem fertőzött gépről írj ki egy rescue boot cd-t, pl innen: [link]

aztán restart, és bootolsz róla

2011. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt letöltöd, és itt egy kis segítség a használathoz:

[link]

Ha ismered az ún. Csökkentett módot, ill. ha tudod, hogyan kell kikapcsolni a Rendszer-visszaállítást, akkor ezeket a lehetőségeket alkalmazd, úgy biztosabb a végeredmény. Ha nem ismered ezeket, inkább ne próbáld ki most egy vírusirtás keretében....


De használhatod már a feljebb belinkelt ESET Online Scannert is. Internet Explorer alól működik; Firefox alatt letölt egy segédprogramot.

Fontos, mikor megjelennek a beállítási lehetőségei, akkor a További beállítások alatt pipáld be, hogy keresse a Veszélyes alkalmazásokat!


--------------------------------------------------------------


Ha ezekkel nem jön le, keress egy hozzáértőt. Úgyis bonyolult dolog a vírusirtás, és több kárt tehetsz, mint amennyi hasznot hozol.


Ha a boot-olható "RescueCD" (fentebb ajánlották) mellett döntötök, egy fontos: tiszta gépről írjátok ki!!!!!!


Lehetőség van még ún. rendszertöltéskori vizsgálatra. Az avast! tud ilyet, de szerintem nem ismerné fel a trójait, sőt, gyanítom, az engedte be. De ha mégse az, akkor próbáljátok meg...

De ne egyedül, mert úgy szétvágathatod vele az op.rendszert, hogy csak a romjai maradnak meg!! Rendszerfájlt nem szabad töröltetni, ezért kell a hozzáértő, aki megismeri azokat, és nem törölteti.

2011. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam (ha utánam írnak még akkor: az a "hosszú" válasz):


Persze, mint mások is írták, nem biztos, hogy enged a trójai biztonsági programot telepíteni és/vagy frissíteni.

Akkor marad a RescueCD, írasd ki valami ismerős hozzáértővel a saját, tiszta gépéről, és a te gépeden együtt használjátok.

2011. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók tökéletesen leírták mit lehet tenned ebben az esetben.

Annyival tudom kiegészíteni, hogy ezt a programot próbáld még ki. Nekem ez mindig megoldotta a problémákat.

[link]

2011. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!