Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A NOD32 virusirtóm talált egy...

A NOD32 virusirtóm talált egy virust, de nem tudom kiirtani mert nem ajánlja fel csak a kihagyást, mint lehetőséget. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2008. febr. 22. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt csinálta, én másik vírusirót telepítettem fel és azzal nincs semmi probléma.
2008. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen virusirtot telepitettel?
2008. febr. 23. 06:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod, hogy a beállításokban megváltoztatod a akciót. Pl. az akció ne "akció felajánlása" legyen, hanem "vírusírtás", vagy valami más. Utána csak azon a fájlon futtasd le újra a NOD-ot. (Ha nem tudná vírusírtani/törölni, akkor úgyis kijelzi.)

Előfordulhat, hogy a fertőzött fájl össze van tömörítve más fájlokkal egybe, és azért nem tudja (nálam is van hasonló, és ott is csak ezt ajánlja fel). Tömörítsd ki, és a fájlt úgy nézd át. Utána a maradékot tömörítsd vissza.

Ha így sem megy, akkor próbáld a fertőzött fájlt manuálisan eltávolítani. (Ezt eddig csak egyszer kellett csinálnom. De mint megtudtam, azt is fölöslegesen. :) )

2008. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy azt a fájlt, ami a virust tartalmazza nem lehet megnyitni, azt irja hogy kizárolagos joggal használja egy másik személy vagy operációs rendszer. Ugyhogy nem tudom kitörölni. Már próbáltam az AVGt meg az avast de azok nem jeleznek fertőzöttséget. A NOD32 meg továbbra is jelzi a virust
2008. febr. 23. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld talán csökkentett módban indítani a géped. Hátha úgy sikerül leszedni.
2008. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam. Nem hogy sikerült volna letörölnöm, hanem még talált még egy leirthatatlan virust. Már próbáltam a Norton Antivirussal is, meg az Aviraval de sehol semmi. Érdekesek ezek a virusok. Tanácstalan vagyok
2008. febr. 23. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz lehet. De szerintem orvosolható, ha másként nem, akkor újratelepítéssel. De szerintem nem olyan rossz a helyzet. A NOD nemigen szokott tévesen riasztani, elég megbízható ilyen téren (persze nem kizárt). Lehetőségek:


1. Próbáld ki az AVAST-ot. Ha az is vírust jelez az adott fájlnál, akkor tényleg az. (A két legjobb víruskereső nem téved.) De inkább a 2. pontot ajánlom.


2. Elküldheted az ESET laborjába is. Sőt, van lehetőség kérdezgetni, tanácsot kérni, meg az Online résznél feltöltheted a fájlt. Esetleg az "Ingyenes víruseltávolítók" részben a konkrét vírusra való progit is leszedheted hozzá. Nézz körül, érdemes.


[link]


3. Megpróbálhatod a fájlt ide is feltölteni, és tanácsot kérni tőlük ezügyben. Ők is valószínűleg ismerik a vírust, és tudják, hogy hogyan kell ellene küzdeni, hasonlóan a NOD-osokhoz.


[link]


Remélem segítettem.

2008. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Ha nem tudod kitörölni a vírust, akkor az azért van, mert a Windows része a fájl, amit elkapott...

Nincs más megoldás, újra kell telepítened a gépet. Újratelepítik neked egy számítógépboltban (nem tudom, mennyiért), de meg tudod csinálni te is, ha van Windows-od.

2009. júl. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!