Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit lehet vele kezdeni? (avast)

Mit lehet vele kezdeni? (avast)

Figyelt kérdés

az avastom kb 5percenkén feldobja ezt az üzenetet.

[link]

a mappát nem lehet törölni, már rohadt idegesítő mit csináljak vele?


2011. júl. 8. 07:39
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

Neten találni sok progit, amivel akármilyen fájt törölhetsz. Pl a Spyware terminator nevű proginak is van ilyen fukciója és az inygenes is. Szedd le, aztán a fájltörlés menüben keresd ki azt a relevant... mappát, és benne azt az exe-t, és töröltesd.


[link]

2011. júl. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nod32.
2011. júl. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az avast! átengedhetett egy vagy több trójait, ami(k) többek között azzal a kémprogrammal babrálnak (talán ők hozzák létre 5 percenként).


Le kéne futtatni egy alternatív keresőt, ami megtalálja és kiirtja a kártevőket.


Ajánlom a Malwarebytes' Anti-Malware programot. Ennek nincs állandó védelme (legalábbis a free-nek, azt válaszd), néha lefuttathatod. Teljes vizsgálatot kell vele végrehajtatni. Az avast! mellett fent lehet, a fent említett okból (nincs állandó védelme).


Az első alkalommal felajánlja a frissítést, a többi alkalommal nem, így neked kell futtatásokkor frissítened. Hetente érdemes futtatni, ritkán esetleg fog valamit találni.


NA DE MOST:

tudod kezelni a csökkentett módot? Mivel most esetleg makacs fertőzésed van, a Malwarebytes' Anti-Malware programot most nem ártana csökkentett módban futtatni. Nem hinném, hogy a rendszer működéséhez elengedhetetlen fájlokat is bántani fog, de megeshet, ezért ajánlom az adatmentést.

2011. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:31 voltam.


Most néztem meg jobban azt a vírusriasztást. Asszem körülbelül értem, miről van szó.

Nem tudom, mi az a Relevant Knowledge, ami a kémprogramot tartalmazó dll-t létrehozni vagy futtatni akarja. Ez egy olyan program, amit te raktál fel? Ha igen, akkor vagy téves riasztás az avast! részéről, és a .dll nem veszélyes. Vagy meg lett fertőzve a Relevant Knowledge, és esetleg módosult a működése.

Ha gőzöd sincs, mi az a program, akkor lehet, hogy maga a kártevő, ebben az esetben nincs mit magyarázni...



Minden esetre, futtasd a Malwarebytes' Anti-Malware programot, mint az előbb

javasoltam. Teljes rendszervizsgálat végrehajtása. Ha lehet, csökkentett módban.


A Malwarebytes-t érdemes ezek után is hetente lefuttatni.



Ha továbbra is az avast!-ot akarod használni, akkor javaslom, hogy erős beállítások mellett használd. Ebben segítséget tudok nyújtani.

A legújabb, 6.0.1203 build-et használd.



A kártevőre.... van még egy ötletem. De ez magát a Relevant Knowledge-t nem távolítja el, csak az általa létrehozott .dll-t a temp (ideiglenes) mappából.

Töltsd le a CCleaner-t, és futtasd. Ez üríti az ideiglenes mappákat. A böngészési előzményeid is el fognak tűnni.

2011. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Relevant Knowledge lehet a bűnös.

Azt próbáld meg eltávolítani.

2011. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kézileg próbáld törölni nekem is ugyanez volt csökkentett módban leszedtem(persze ne legyen hálózat)
2011. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!