Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy facebook vírust kaptam...

Egy facebook vírust kaptam el. Hogyan tudom eltávolítani a nem kívánatos programot?

Figyelt kérdés
A facebook-on chat üzenetben kaptam egy linket, ami egy vicces videót ígért. Amikor megnyitottam a lejátszáshoz kérte, hogy töltsem le a flash playert és telepítsem. De sehogy sem tudom eltávolítani most már ezt a programot.
2011. júl. 23. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A flash player nem virus es ha a sajat honlapukrol toltotted le akkor lehetetlen hogy virusos legyen.

Eltavolitashoz a ControlPanel-ben(vezérlőpult ban) olyan van hogy programok eltavolitasa (Add or Remove programs ha winxp es Uninstal Programs win7 es vista eseten) ott letorolheted

2011. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt a vírust hallomásból ismerem.

Lehet, hogy a vírusirtódnak fogja álcázni magát, és ki fogja írni, hogy "enhanced protection mode" blabla.

Próbáld leszedni az ESET Online Scanner-el IE alatt (csak mert IE alatt nem tölt le semmit, talán úgy engedi a vírus).

Vagy keress rá a Kasperksy Removal Tool-ra és azzal.


Legyen ez tanulság!


Ha a Flash Player frissíteni akarja magát, akkor ő kérdez meg téged gép bekapcsolása után, és csakis akkor!

Ha még nincs telepítve, akkor pl. YouTube videóktól kilyukadhatsz a Flash hivatalos oldalára, és csak onnan töltsd le!

2011. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

kisnandor2

Ad 1: Nem a hivatalos oldalról raktam fel

Ad 2: Nem a telepített programok közé rakta, hanem a Vezérlőpult elemei közé és egyszerűen sehogy sem lehet törölni.

2011. júl. 23. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Adobe Flash Player azért kerül a Vezérlőpultba, hogy kémkedjen, mikrofon és kamerahasználat, illetve a böngészőkben videólejátszás után. Nálam le van tiltva, ESET nem is engedi ki a netre. Én az Adobe hivatalos oldaláról kaptam "ajándékba".
2011. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 stell-1 ***** válasza:

Üdv

Ez a legújabb veszedelem, és ez vírus, úgy terjed az interneten mint a járvány, kiöli az antivírusokat és meg sokk mindent tudd..

Eltávolításához használd a blogombol ezt a leírásomat.

[link]

2011. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!