Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet-e újrainstallálni...

Lehet-e újrainstallálni számítógépet a boot-lemez nélkül?

Figyelt kérdés
Vírusos a gépem, mindent törölnék, és újratelepítenék. De semmilyen telepítőlemez nincs nálam, csak a net és a gép (ami vírusos) a rendelkezésre álló eszközök. Nem tudom, tehetek-e valamit...
2011. júl. 30. 15:39
 1/8 asddaasdda ***** válasza:
usb-kulcsod van?
2011. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
..az mi.. bocs
2011. júl. 30. 15:42
 3/8 NiFi válasza:

Valamiről telepítened kell az op. rendszert. Vannak olyan laptopok és asztali pc-k amelyeken előre telepített op. rendszer van, ezek közt sok van amelyekben a gép merevlemezére fel van rakva az op.rendszer telepítője és egy gombnyomással telepíthető újra a rendszer, igaz minden adat elvész.

Ha neked nem ilyen akkor valahonnan kell szerezned egy telepítő cd/dvd -t.

2011. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt. Ez nem olyan. Tehát másképp nem megy, csak ha szerzek egy telepítőt.. Messze vagyok mindentől és mindenkitől, ezért volt fontos.
2011. júl. 30. 15:59
 5/8 A kérdező kommentje:
én nem tudok most usb-kulcsot készíteni?
2011. júl. 30. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el szervizbe, ott megcsinálják pár ezresért, loadelik is a wint (ahogy kiveszem, a gépeden eddig sem eredeti volt, hacsak nincs a fenekén egy hologramos matrica win telepítőkulccsal), és elmondják - ha megkérdezed -, mit kell kerülnöd, hogy ne kapják le. + ha viszed a megfelelő driver lemezeket, azokat is felteszik neked.

Ha ennyire nem értesz hozzá, inkább ne állj neki, mert nagyon sok gondod lesz vele - aztán te rakod fel a következő 10 kérdést, hogy miért nincs hang, miért nem tudod állítani a felbontást, miért nem megy ez, vagy az... inkább bízd hozzáértőkre.

A kommenteden kicsit kiakadtam, ezért mondom, hogy inkább vidd olyanhoz, aki ért hozzá. USB-ről is telepíthetsz, ha van egy megfelelő méretű pendrájvod, és arra szerzel usb-ről bootolható telepítőt.

De a helyedben nem írkálnék ki semmilyen bootolható cuccost vírusos gépről. Mentsd ki az adataid.

2011. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom.. :)
2011. júl. 30. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs boot CD-d? Ez azért mindenképpen kellene. Vidd szervízbe.
2011. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!