Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Laptopot áramról vagy akuról...

Laptopot áramról vagy akuról használjam?

Figyelt kérdés
Úgy mint a telefont hogy amikor lemerül akkor felteszem de elötte akuról vagy nem baj ha mindig áramról megy? Árthat neki vmelyik?
2009. ápr. 12. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta egy ehhez értő szakember, hogy ha tudom áramról használni, akkor áramról használjam, viszont hetente egyszer használjam az aksit, merítsem le, majd töltsem fel.
2009. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az aksiban is áram van...

Amúgy néha tényleg érdemes lemeríteni és újra feltölteni, de eléh havonta 1x. És lemerülten nem szabad tárolni az aksit.

2009. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az akku élettartama akkor a legnagyobb, ha 40%-os töltésen van. Én a laptopot tehát feltöltöm 40%-ra, majd kiveszem az akksit, és hálózatról megy. Heti 1x beteszem az akksit, lemerítem, majd feltöltöm 100%-ra, visszamerítem 40%-ra, és kiveszem. Így kezdem előről a ciklust.. :)


Az akksim egy jó másfél órát bír, és 2004-es a gép!! Nem panaszkodom..

2009. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!