Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A DVD, vagy a Blu-ray megbízha...

A DVD, vagy a Blu-ray megbízhatóbb adattárolás szempontjából?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem sajnos, ha évekre tervezed.
2011. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is rdekelne. Amúgy a winchester a legmegbízhatóbb. A DVD-RAM sokáig bírja állítólag.
2011. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 legendavagyok01 ***** válasza:

[link]


Az átlagos lemezek "szavatossági" ideje 10-20 év, ha megfelelő módon vannak tárolva.


Bár most is lehet kapni archiváló dvd-t (ebben is Verbatim a nyerő), ami 100 év a gyártó szerint.

[link]


(Persze baleset történhet, de merevlemezzel, bármivel is...)

2011. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A winyó a legmegbízhatóbb, és nagyjából már évek óta fölösleges az optikai tároló, drágább és macerásabb is.
2011. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

HDD


Hiába garantálják az optikai tárolókat, nekem a száraz sötét hűvös helyen is megmakkan.

2011. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 legendavagyok01 ***** válasza:
Szerintem ha lesz egy kis időm, csinálok egy "tesztet", jóval több, mint 10 évre visszamenően is van csomó cd-m, végignézegetem, melyikkel mi van.
2011. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"100 év a gyártó szerint"


Csak hogy ez egész egyszerüen nem igaz.

A dvd megjelenésekor a gyártók szerint akár ezer évig is képesek voltak tárolni. Nos, ehhez képest a felhasználók 80%-nál problémák jelentkeztek már 5 év után.

Lényegtelen volt a márka, lényegtelen az is hogy a megfelelő módon voltak tárolva, egyszerüen a dvd technológia ilyen, tök mindegy milyen gyártó van ráirva. Bár sok gyártó ezt szeretné elmosni és azt igéri hogy az ővé az nagyon jó. Nem igaz.


Ha hosszú táv akkor még mindig szalagos megoldás, ami persze otthoni felhasználónak gyakorlatilag elérhetetlen. Merevlemez is elszáll egy idő után attól függöen hányszor van becsatlakoztatva az évek alatt.

Otthon - ha nem nagy mennyiségü a fontos adat - a cd még mindig 50x jobb döntés mint a dvd.

2011. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!