Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan deríthetem ki, hogy...

Hogyan deríthetem ki, hogy lopják-e az internetem?

Figyelt kérdés
3 gépünk van, és Modemmel kötjük össze őket. Le fogom jelszavazni, amint rájövök hogy kell, csak most épp arra lennék kíváncsi, hogyan nézhetném meg, hogy hányan csatlakoztak rá az internetünkre. Tuti hogy lopják az internetet, 30 MB-s, a gép is jónak mondható, és 2 perc mire behozza a Googlet, amikor csak egy géppel böngészünk.
2011. aug. 27. 16:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Modemmel kötjük össze őket"

Hogyha vezetékkel vannak hálózatba kötve a gépek, akkor igen nehéz lopni a netet.

Vezetéknélküli hálózatot viszont pofonegyszerű feltörni - akár 150 méterről is kivitelezhető párezer forintos eszközökkel.

2011. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Vezeték nélkül, igen. És tudom, vagyis sejtem :/

Nade meglehet nézni valahogy, hogy mégis hányan lopják azt a netet? én kb 12-13 ra tippelek... -.-

2011. aug. 27. 16:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
az szééép, egy lehetőség van, minnél hamarabb jelszavazni, ha meg nemhasználod csapd le áramról
2011. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Start->Minden program->Kellékek->Paranccsor beírod netstat és megnyomod az entert. Kilistázza azokat az IP címeket, amik a hálózatra vannak csatlakoztatva. Kütyüparádéból tanultam. Kikérem magamnak a zöld kezet!
2011. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Meglepne,ha a vezetékes netedet ,bárki is lopná,nem hogy 12-en.
2011. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tomi3 -> hülyeség.

A netstat nem a hálózatra csatlakozott számítógépeket mutatja, hanem azt, hogy a Te számítógéped jelenleg milyen címekhez kapcsolódik. És a kettő nem ugyanaz.


Amúgy vezeték nélküli hálózat esetén ajánlott a WPA2-PSK kódolás, és a minél bonyolultabb jelszó használata, továbbá a MAC szűrés beállítása.


Első voltam.

2011. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
DHCP Clients List mármint a szerinted modem/router menüjében itt írja kik csatlakoznak. ha meg írod a pontos típust segítek beállítani.
2011. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Van a routeren egy kis lámpa, ami alá az van írva, hogy: WLAN kapcsold ki az összes gépet és ha az villog akkor valaki használja a netet! Valahol ezt olvastam!
2011. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezt a WLAN ledes módszert kipróbáltam, minden ki volt kapcsolva, és villogott mint az állat. : /

Jó lenne tudni, h 10en vhányan, v 20on vhányan lopják a netet. Mondom 30 mb-s a net, és lemérve 2 perc 14 másodpercbe telt behozni a Googlet..

2011. aug. 28. 07:57
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem senki nem lopja a netedet,csak neked kényelmesebb ebben ringatnod magad ( már 30-an neteznek rólam ),minthogy nekiállj és rendbe tedd a gépedet. Képes vagy 2 és fél percig várni rá ,hogy egy oldal bejöjjön ?
2011. aug. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!