Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ne is álmodjunk biztonságról?

Ne is álmodjunk biztonságról?

Figyelt kérdés

DNS mérgezés ellen tudtommal az ESET-NOD-nak (valódi kódos) van védelme, ezt be kell állítani Hozzáértő módban. Más védelem hatástalan?

[link]


2011. aug. 30. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valójában az ilyenek magasról sz*rnak rád, soha senkit nem fog érdekelni a géped, de ha igazán biztonságban akarod tudni magad, bújj be egy szekrénybe, és töltsd ott az életed hátralévő részét.
2011. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elsőnek van igaza.

Hajrá!

G.

2011. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Fulladjon a zsírjába az összes hacker! Az asztali gépemet ma vittem szervízbe, a laptopon is akadozik a net. Avast a védelem, de nem ér semmit. Elegem van.
2011. aug. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem is éppen ebből lett elegem.
2011. aug. 30. 23:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha ennek bármi köze lenne a hackerekhez. A szolgáltatód szar, a gépedet meg dögleszted a rezidens vírusirtóval, ráadásul permanensen el is k*rtál valamit, ha szervizbe kellett vinni.
2011. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy összegért meg kell venni a PC World-öt havonta, és válogathatsz a biztonsági programok közül.
2011. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy az emberek csak a vírusirtóban gondolkoznak, jobb esetben a tűzfalban is, és azt hiszik, ennyivel mindent megtettek a biztonságért.


A másik, hogy gondolom kényelemből ajánlja sok informatikus az avast!-ot, gondolom akik legjobban ajánlják, ők azok, akik a világ minden kincséért se használnák. Ez egy gyenge vírusirtó, főleg alapbeállítások mellett. Ezen kívül sok hiba van benne, alig van felhasználó, akinél ne okozna gondot előbb vagy utóbb.


Gond még az a hozzáállás, hogy sokak azt hiszik, jaj de menő védelmük van, merthogy nekik tört Internet Security csomagjuk van. Csakhogy a crack-et úgy kell használni, avagy a bizonyos .dll fájlt úgy kell felülírni, hogy közben a vírusirtó állandó védelme és önvédelmi modulja ki van kapcsolva. Ezek után akármit és bármit is csinálhat az új .dll fájl, a crack és egyebek a vírusirtóval. De még sorolhatnám a védelmi program törésének veszélyeit.



Lássunk néhány szabályt, amelyek (vagy legalább a zömük) betartása nélkül ÁLMODNI SE LEHET a biztonságról:


- A legtöbb szoftverből ingyenes vagy kifizetett példányt használj, ha mégsem, bombabiztos helyről szerezz törést. Védelmi szoftvert pedig, mint fentebb írtam, egyáltalán ne törj.

- A szoftvereket a gyártó oldaláról vagy hatalmas, nemzetközileg ismert és elismert letöltőközpontokból szerezd be.

- Minden eredeti szoftvered (beleértve az op.rendszert, ha eredeti) legyen naprakész, telepítsd a biztonsági frissítéseket.

- Lehetőleg ne rendszergazda jogosultságokkal netezzél.

- Ha Vista-t, Win7-t használsz, akkor legyen bekapcsolva az UAC (Felhasználó Fiókok Felügyelete), sőt, legmagasabb fokozatra állíthatod.

- Idegen adathordozókban sose bízz, futtass rajtuk keresést, sőt, alternatív fájlkezelőkben nézd meg, van-e az adathordozón rejtett, furcsa nevű fájl! Ha van, akkor az 70%, hogy kártevő.


- Rendszeresen futtass alternatív keresőket, mint például ESET Online Scanner vagy Malwarebytes' Anti-Malware.


- Legyél résen! Ha egy szoftver kiírja angolul, hogy vírusos a géped, akkor az valószínűleg álvírusirtó, gyorsan lépj ki!

- Tudnod kell pontosan a vírusirtó nevét! Ha NOD32 helyett Nod32 akar keresést végezni a gépeden, beszoptál valamit. Volt már olyan álvírusirtó szerű, ami kiadta magát a gépen levő eredeti vírusirtónak. Persze a feldobott ablak kinézetéből és a vírusirtó nevének elírásából (is) rá lehetett jönni a turpisságra.


- Ha riasztott a vírusirtód, ne kapcsold ki és ne nyisd meg úgy a fájlt/weboldalt. Ha akarod, van biztonságos módszer arra, hogy eldöntsd, téves-e a riasztás.



Ezek után talán még az avast! is jó lehet (ha már leszóltam). Bár a sok bug (=hiba a programban) még mindig ellene szól...

2011. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Vagy egyszerűen csak húzd ki a netkábelt.
2011. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

10:30

Nagyon jó az összefoglalás. Op rendszer és védelmi program csak eredeti. Ha valami mást le is töltöttem, sosem kapcsoltam ki semmit egy crack kedvéért. Ha nem megy a NOD32 4 mellett, nincs helye a gépen.

2011. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
10 30: nagyon köszönöm ezt a részletes leírást, igyekszem megfogadni, de az Avastot máris leszedtem. Jelenleg a 30 napos NOD32 Antivirust töltöttem le, regisztráltam. Megkérdeztem, hogy diákoknak mennyibe került, 8000 ezret írtak, ennyit megér, hogy ne kelljen újrarakni a Windows-t.
2011. aug. 31. 22:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!