Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen jelszót találjak ki,...

Milyen jelszót találjak ki, hogy ne törjék fel a dolgaimat? (email, facebook, stb. )

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

viszonylag hosszú (8+),legyenek benne számok esetleg különleges karakterek, talán még a kis és nagy betűkkel is variálhatsz.)


De az is egy megoldás,ha egy általad megjegyezhető MONDAT-ot adsz meg jelszónak.

(persze,ha a fent leírtaknak eleget tesz,akkor az annál jobb!)

2011. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


A lényeg,hogy ne lehessen könnyen kitalálni!

2011. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem csak az számít hogy milyen nehéz, hanem hogy adsz-e esélyt arra hogy feltörhessék.

Volt korábban egy kérdés egy állítólagos facebook-skin oldalról, ahol be kellett jelentkezni. Az egész csak egy ál-oldal volt, ahol a felhasználó magától adta meg a jelszavát. Az emberi figyelmetlenség ellen nincs orvosság, lehetett akár 30 karakteres is a jelszavad, ha te magad adtad meg egy idegen oldalon.

Facebook-"feltörési" módszer a következő is: kiírod az e-mail címed, és azt már tudják. A jelszót nem, de az adatok miatt rá tudnak keresni a jelszóemlékeztetőre is, például kedvenc állat a kutya, mert kutyás képeid vannak. 10-ből 8 esetben a kedvenc étel a pizza, az anya neve vagy születési éve pedig szintén adatlapról lenézhető. Így már bent vannak az e-mail címben, oda facebook-jelszóemlékeztetőt ki lehet kérni, és ott is be tudnak lépni.

Tehát az első lépés az, hogy nem adsz meg olyan adatot magadról, amivel visszaélhetnek, vagy pedig nem ezeket használod fel a regisztrációhoz. A másik, hogy ha mindenhol ugyanaz a jelszó, akkor mindenhova be tudnak lépni. Nem kell 100 oldalra 100 jelszó, de azért ne csak egyet használj. A jelszó erős legyen, kisbetűvel, nagybetűvel, számokkal, vagy egyéb nem betű karakterrel. Minél hosszabb, annál nehezebb feltörni, ha valaki tényleg a feltörést választaná, hiszen a fenti példa még csak nem is törés hanem logikus információszerzés felhasználása.

2011. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Természetesen igazad van,de én a közvetlen kérdésére válaszoltam!;)
2011. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
81%

ami a jelszófeltörő programok ellen jók:

hosszú legyen,legyen benne Nagy és kis Betű számmal keverve.

de amugy az az igazság hogy igy is feltudják törni csak másképen.

ahhoz a hackernek megkéne tudnia az ip cimedet és akkor feltud csatlakozni a gépedre aztán

2011. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az ip cím lehetséges, hogy mindig más?
2011. szept. 29. 17:09
 7/13 anonim válasza:
100%

lehet olyat csinálni.

asszem program?

dinamikus ip cím az.

ami pár percenként változtatja az ip cimet.

2011. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú jelszó, számokkal, de arra vigyázz, hogy nehogy te is elfelejtsd! Nekem pl. a jelszavam 8 karakteres, mondjuk nincs benne szám, de benne van egy szép név amit egy könyvben olvastam és az én nevem. Ezt például nem olyan egyszerű kitalálni. :)
2011. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én 4 jeszot használók és ezeket keverem de nem csak ezen mulik ki a dolog hanem a jó védelmen is én a VIPRE Antivirus Premiumot használóm [link]
2011. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk: e8-4aZ=5!jsL42A3!kF2:uP5

Nem tudod megjegyezni? Nem is csodálom:) Használj jegyzettömböt, mint én. De nagyon vigyázz a fájlra amibe mented!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!