Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tegnap kaptam egy levelet a...

Tegnap kaptam egy levelet a facebooktól, hogy egy az ország másik végén leőv településről beléptek a facebookos adatlapomra ezért ideiglenesen inaktiválták a fiókomat?

Figyelt kérdés
Nekem van egy file cserélő megosztó program a gépemen(DC++), nem lehet, hogy valami adathalász ezen keresztül "lopta" el a facebook jelszavamat? Továbbá a rendőrségnek jogában állna feltörni facebookot?
2011. okt. 24. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

"Továbbá a rendőrségnek jogában állna feltörni facebookot?"

Nem hiszem, ha igen, akkor hatalmas gondok vannak az országgal. Amúgy nem kell feltörniük, elég beszélniük a Facebook cégével, és valószínűleg megkapnak bármilyen adatot amit csak akarnak.


"Nekem van egy file cserélő megosztó program a gépemen(DC++), nem lehet, hogy valami adathalász ezen keresztül "lopta" el a facebook jelszavamat?"

Elmentetted a jelszavad? Lehet rosszak a jogosultságok, és valaki letöltötte a jelszavaid :)

Bár nem valószínű, valószínűbb hogy letöltöttél valami trójait.


Általános tennivalók:

1. Gép kipucolása (vírusirtás, kémprogramok felkutatása, rootkit keresés, stb.)

2. Jelszavak megváltoztatása - minden szolgáltatáshoz más jelszót használj!

2011. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem hiszem, hogy a rendőrség lett volna akkor:) mert a facebook üzemeltető cége küldte nekem is a figyelmeztető levelet, nem volt elmentve a jelszavam a gépen , de én is arra gyanakodom, hogy egy keylog vagy egy hozzá hasonló vírust szedtem össze, tehát nem marad más mint a vinyo formázása
2011. okt. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!