Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen szünetmentes tápegysége...

Milyen szünetmentes tápegységet vegyek az alábbi konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

Core 2 duo 2.8 Ghz

4 Gb memória

300Gb winchester

Chieftec 550 W táp

512 Mb videókártya

Samsung 22"-os monitor

Mindenki mást mondd és már elvagyok keveredve, hogy milyet vegyek, mert, ami most van egy "hulladék" hozzá.Powercom 600 VA-os.1 másodpercig nem tartja az áramot kimaradás esetén.Úgy vélem,hogy kicsi ehhez a géphez, de lehet tévedek.


2011. okt. 30. 11:56
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Mi a táp pontos típusa? Ugyanis sok négyszögjeles UPS kidől, az aktív PFC -s Chieftec -ektől.

Amúgy én FSP -t vennék inkább, minimum egy ilyet:

[link]


Ez a Powercom nekem nem igazán mond semmit, persze attól még nem biztos hogy gagyi.

2011. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A pontos típusa: GPS 550AB-A aPFC

Most megpróbáltam csak a gépet monitor nélkül és nem tart semmit sem.Idegölő mikor elmegy az áram azonnal el is megy minden.

2011. okt. 31. 11:19
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Hát így már egyértelmű, hogy kompatibilitási probléma van. Ez a táp csak a valódi szinusz jelet kibocsájtó szüretmentesekkel hajlandó működni, azok pedig elég drágák. De szerintem olcsóbban kijössz, ha passzív PFC -s tápot szerzel be.
2011. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Egyenlőre,akkor pihi lesz.Nem jellemző, hogy mostanában elmegy az áram, de mindenképpen valamit, majd veszek, mert, ha egyszer elszáll minden, akkor jól ráfizettem.Úgy szoktam csinálni, ha jön a vihar, akkor lekapcsolok mindent és átváltok laptopra, majd 5 perc múlva áram elmegy és semmi baj nem történt.Azért köszönöm szépen mégegyszer a válaszodat, további szép napot neked : )
2011. okt. 31. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!