Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a jobb: ESET Smart...

Melyik a jobb: ESET Smart Security 5 vagy Kaspersky Internet Security 2012?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2011. nov. 15. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy bírom ezeket a kérdéseket. Olyan h jobb vírusírtó nincs. Van amelyik x -et észreveszi de y -t nem, van olyan amelyik x -et nem veszi észre, y -t meg igen. Válaszd ki azt a vírusírtót aminek tetszik a neve/kinézete sebessége stb.. Tökéletes védelem nincs. Én pl. az esetet használom már sok sok éve, a gyorsasága és neve miatt (szeretem kimondani hogy eset smart security :D).
2011. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kaspersky. Mi multkor ESET-et próbáltunk és szinte nem vagy csak nagyon lassan indultak el a dolgok, úgyhogy az ESET-et NEM ajánlom.
2011. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eset Smart Security5 azért indult lassan mert először a tűzfalát be kell tanítani. Interaktív móddal kell használni és csak amikor engedélyezted, akkor tanulja meg, mit engedhet ki a netre. Részletes használati útmutató van hozzá:

[link]

2011. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 willy0408 válasza:
ez a vírusirtó kérdés gép függő amúgy, mert pl. én is sok vírusirtót kipróbáltam, de nálam a Nod jött be, de valakinek a Kaspersky, ahány ember annyi vírusirtó
2011. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért a nodot meg az ess-t ne keverjük össze. Én még nem próbáltam a kaspersky-t csak hallottam róla hogy hú így jó úgy jó, viszont ess-t már használtam és nálam bevált, egyszer mondjuk felmondta a szolgálatot mert az még tört volt. Én az ess-t ajánlommn
2011. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na ez foglalkoztatott engem is az elmúlt napokban, úgyhogy úgy döntöttem, hogy ma eljön az igazság pillanata. Leteszteltem az Eset Smart Security 5-öt és a Kaspersky Internet Security 2011-et. A 2012 teljesítménye is hasonló, vagy valamivel jobb annál, huzamosabb ideig nem használtam.


Állandó védelem tekintetében meglepő, de az ESS lassulást okozott a fájlok listázásakor, Kasperskynél ilyen nem volt tapasztalható. Egyéb problémát nem tapasztaltam, üzemidő tekintetében sem.


A felismerési képességét is leteszteltem a két programnak: kaptak egy 5934 darab vírusos futtatható fájlt tartalmazó archívumot. Ebből a mintából a következő eredmények születtek (találat/összes):

ESS5 : 5193/5935

KIS2011 : 5739/6219

Az összes fájlnál az eltérés oka a fájlok csomagszerkezete miatt van. A lényeg látszik: a KIS felismerése jobb volt ebben az esetben, mint az ESS-é. A KIS többféle archívumot képes kicsomagolni, és ami fontos: szerkeszteni is, erre az ESS nem volt képes (a teszt során kaptak egy RAR és egy ZIP archívumot, mindkettőben négy fájl volt, ebből egy fertőzött). A felismerés témájára visszatérve, nyúztam egy kicsit a vírusirtókat. Átlagosan elmondható volt, hogy több olyan kártékony programot is felismert a KIS, amelyet az ESS nem. Sajnos fordított esettel nem találkoztam. A KIS ugyanakkor az ESS-hez képest több riasztást produkál (proaktív védelem esetében). A hamis riasztásokat nem vizsgáltam, viszont az biztos, hogy volt olyan kártevő, amely az ESS-en átcsusszant volna.


Az ESS nem igényel annyi erőforrást, mint a KIS, és egy teljes rendszervizsgálatot is gyorsabban lefolytat. A minták vizsgálati sebességében is az ESS-nél az előny. ESS esetén a rendszerindítási idő sem növekszik meg látványosan egy régebbi konfiguráció esetén. Azonban az erőforrás-igényesség miatti olló bezárul, ha egy korszerű számítógépen használjuk a programot. A nyújtott szolgáltatások tekintetében a KIS-nél az előny.


Mindennapi használat esetében egyformán jó mind a két termék, viszont aki szeretne finomítani a rendszere védelmén, vagy lusta körültekintőnek lenni, annak a Kaspersky terméket tudom javasolni.

2012. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én meg a [link] ugyan úgy fogja a gépet egy kicsit mint a Kaspersky de nekem 16 Trojánt fel ismert és kis eb rudalta őket és ingyenes
2012. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az a te döntésed,hogy melyiket használod,sztem próbáld ki mind kettöt aztán meglátod


aki irta kingsoftot annak sok a téves riasztása ezért nem szeretem,mert aki kezdő azt hiszi hogy az vírus,de aki kőrül nézz a neten egy kicsit az észre vesz a kingsoftnál.hogy menyi téves riasztása vanegyszer olvastam hogy valakinek az internet expoler eltávolitáját virusnak nézteXD érdekes lehet a heurisztikája

2012. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!