Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi alapján tiltja le az...

Mi alapján tiltja le az e-mail küldést a szolgáltató?

Figyelt kérdés

Az egyik családtagom @t-online végű emailcímet használ, elég nagy forgalmat bonyolít, főleg a baráti társaságán belül. Két napja küldésnél hibaüzenetet kap az Outlook-tól, miszerint: "Spamküldés miatt korlátozva 20111116" és még néhány hibakód, amikre rákeresve spam-mel kapcsolatos dolgokat nem találtam.

Mi alapján/milyen esetekben tilt a szolgáltató?

Mennyi időre?

Telefonon vagy más úton lehet kérni ennek a feloldását?


2011. nov. 17. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Telefonon vagy más úton lehet kérni ennek a feloldását?"


Lehet,csak roppant macerás,gyengébb idegzetű júzerok esetleg az ügyintézés során még véresre is kaparhatják magukat.

2011. nov. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Aha, köszi. Akkor én fogok telefonálni, a kedves családtagom 2 perc után már melegebb éghajlatra küldené őket..


Egyébként mennyiség vagy a címzettek visszajelzései alapján megy? Vagy van valami okos spamszűrő programjuk?

2011. nov. 18. 08:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Outlook Espress képes minden aljasságra, ha levelezőkilenset használ, akkor már inkább a Mozilla Thunderbirdet érdemes, van beépített spamszűrése is. És levelezzen Gmail-en. Sokkal jobb és megbízhatóbb.
2011. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Igazság szerint ez a céges, használ mellette két gmail-es címet is.


Végülis minden jelszó és beállítás megvan, bepróbálkozom a Thunderbird-del.

2011. nov. 18. 14:21
 5/12 A kérdező kommentje:
3/4-ed órát beszélgettem az ISP alkalmazottjaival, zéró eredmény. Thunderbird-öt próbáltam, szintén. Még nem tudom milyen turpisság lesz, de addig kaptok zöld kezet.
2011. nov. 18. 17:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Mozilla Thunderbird azt is tudja (beállításoktól függően), hogy a beérkezett linkeket megnyitja a Firefox-ban. A két Mozilla kompatilibis egymással. Thunderbird 8.0 a legújabb.
2011. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A Thunderbird sem oldotta meg a problémát.

Ellenőriztem, hozzá van adva az Outlook a tűzfalhoz, a küldési port szintén, a router beállításait is átnéztem, a szolgáltatótól is sikerült megkérdezni, de nem ők tiltották le.


Ez megint a leggyengébb láncszem lesz: a Windows..

2011. nov. 19. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Outlook azért nem jó, mert a Windows operációs rendszer része. Bármi bejut (spam, féreg, trójai, az operációs rendszer is sérül.

Kapcsold ki a Rendszer-visszaállítást, inditsd újra a gépet és futtasd le ezt az Online Scannert:

[link]

Meg fogja találni a fertőzést, aztán megint újrainditás és kapcsold vissza a Rendszer-visszaállítást.

2011. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs, ez a jó link:

[link]

2011. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, bár úgy néz ki más jellegű a probléma. Vírus vagy hasonló nincs, a kedves családtagom az ÁSZF 10.2-es pontját szegte meg, vagyis gyanúsan nagy email-forgalmat bonyolított, ezért korlátozta a szolgáltató.

Holnap kiderítem meddig tart és hogy van eza korlátozás, mert az ÁSZF-ben semmi részletes infó.

Köszönöm a segítségeteket.

2011. nov. 20. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!