Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire fontos a rendszerviss...

Mennyire fontos a rendszervisszaállítás? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy "csak" annyi a haszna, hogy a Windows meghibásodásakor vagy egy elszúrt telepítéskor megkönnyíti az életem és (majdnem mindig) megóv az újratelepítéstől? Más hátrányom nem származhat belőle, ha kikapcsolom? Azért kérdezem, mert Sandboxie-t használok a különféle szoftverek próbálgatására, és akad köztük időnként vírusos is. Elvileg a Sandboxie vigyáz rájuk, hogy ne szabaduljanak ki, ezért használom, de a System Volume Information mappa tele van a dögökkel, és innen kimászhatnak, erre a mappára már nem vigyáz a Sandboxie. Egyszerűbbnek tűnik kikapcsolni a renszervisszaállítást, mint kibújni a bőrömből, feltéve, hogy jól okoskodom. Ha mégsem válik be, bármikor visszakapcsolhatom.
2009. máj. 11. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan kikapcsolhatod. Semmi "egyéb" hátrányod nem lesz abból, ha kikapcsolod, csak annyi, hogy nem lesz rendszervisszaállításod.

És igen, az egyik nagy hátránya a rendszervisszaállításnak az, hogy a vírust is visszaállítja!

Én a telepítést követően első műveletek egyikében lövöm le. Az én helyem ne pocsékolja :D Tudok én a gépemre vigyázni!

2009. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor "megyek" és kinyírom! :)
2009. máj. 12. 00:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Illetve, minimális helyett érdemes megtartani rá, mert uninstall programok használják, legalábbis amit én használok-your uninstaller- kajabál érte. Én lehúztam minimálisra 200MB-ra.
2009. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne öld meg. Inkább használj egy jó vírusirtót. Nekem már kétszer mentette meg az életem a visszaállítás. Pont arra jó, hogy ha véletlenül gallyramegy valami - akár tőled függetlenül is, pl. egy telepítést követően - akkor vissza tudd vonni, így nem kell a komplett rendszeredet újraépítened.


>>Jól tudom, hogy "csak" annyi a haszna, hogy a Windows meghibásodásakor vagy egy elszúrt telepítéskor megkönnyíti az életem és (majdnem mindig) megóv az újratelepítéstől?<<


Ez nagyjából így igaz, és pont ez a lényeg. Hidd el, bántam már meg, hogy kikapcsoltam...

2009. máj. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!