Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fuji Amilo L7320 laptop -...

Fuji Amilo L7320 laptop - mennyire komoly ez a figyelmeztetés?

Figyelt kérdés

Indításnál fekete képernyőn ezt az üzenetet kapom:

SMART Failure Predicted on Hard Disk 0: WDC WD1200VE-22KWTO-(PM)

Warning: Imediately back-up your data and replace your Hard Disk drive.

A failure may up imminent.

Press F1 to Continue.

Google fordítás:

SMART hiba becsült a merevlemez-0: WDC WD1200VE-22KWTO-(PM)

Figyelmeztetés: Azonnal back-up az adatok és cserélje ki a merevlemez meghajtót.

A hiba lehet akár a küszöbön áll.

Nyomja meg az F1 a folytatáshoz.


Egy hete telepítettem újra az XP-t. Vírusirtót AVG-t tettem fel, eddig Avast volt. Az AVG 3 nap óta több dolgot is talált minden indításnál de megoldotta. Esetleg nem ez kavar valamit?

Amúgy működik minden az F1 után.



2011. dec. 25. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyira komoly, hogy a HDD a végét járja. Ez nem vírusírtó hiba. A S.M.A.R.T rendszer BIOS szinten vizsgálja a HDD állapotát ( teljesen mindegy milyen oprendszer vagy tartalom van rajta ). Én a helyedben lementenék minden adatot róla és vennék új HDDt. Ideig óráig lehet olyat csinálni, hogy leformázod a HDDt ( a formázás végén kiírja majd a fizikailag rossz szektorok számát ) de eddig én azt tapasztaltam, hogy ilyen hibák után a HDD teljesen tönkremegy.
2011. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megosztva van 40 és 80 gigára. egy hete a telepítésnél volt gyorsformázva. Az XP egyébként tökéletesen működik, lefagyás, stb. nem történt azóta sem. Ettől függetlenül megfogadom a tanácsot, holnap lementem egy külső vinyóra.

Köszönöm a választ!

2011. dec. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!