Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a facebookom?...

Feltörték a facebookom? Biztonsági beállítások facebookon? Bejelentkezési értesítők, illetve belépés jóváhagyása! Tudnátok segíteni? FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy miként tudnám a fent írt dolgokat beállítani. (Megköveteli tőlem a biztonsági kódot, amikor egy fel nem ismert számítógép vagy eszköz próbál bejelentkezni a fiókomba) Mikor kipipálom, azt írja ki amit lejjebb írok (sajnos nem jó az angol nyelvtudásom) Betettem fordítóba a szöveget, állítottam a cookie beállításoknál, de nem történt semmit, nem engedi a rendszer, hogy elmentsem. :( Mikor ma beléptem, megnéztem az aktív bejelentkezéseket, és volt egy Budapest, Szeged, és tatabányai is, külön-külön IP címmel!!!! Gondolom vki feltörte a fiókomat. 16jegyű jelszavam van, kis, és nagy betűk, számok....hogyan képes vki arra, hogy ezt feltörje? Most lett a gépünk kipucolva 1hónapja! Talán kaylogger van a dologban? :( ÍME:

Your current Chrome settings might make it hard to use Login Approvals.

It's probably because:

You sometimes clear your cookies.

Your browser is set to automatically clear cookies whenever it closes.

You use your browser's "private browsing" or "incognito" mode.

It may take a few days after fixing these issues before you will be able to enable Login Approvals. You also may need to log out and then log in again after fixing these settings for the changes to take effect.


2012. jan. 16. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Remélem tudok segíteni:


Google Chrome-ot ne használj.

Ha mégis odáig vagy érte, a beállításoknál állítsd be hogy ne blokkolja a cookie-kat. Ha ez sem segít a dolgon, akkor ne töröld az előzményeidet (+ a cookie-kat) vagy pedig állítsd be a Chrome-ot úgy, hogy ha valamikor bezárod, ne törölje a cookie-kat.

2012. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem hozzátenni az az, hogy még a beállítások után pár napot kell várni... nemtudom mire :3
2012. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy valaki feltörte, lehet csak pontatlan volt az azonosítás. (Egy proxy is bekerült az útvonalba, vagy akármi.)


Facebookon a kis háromszögre menj, majd "Account Settings" -> oldalt "Security".


Itt engedélyezd az 1.-t, érdemes, mindig https-el fog kapcsolódni. (Secure browsing -> oldalt editre, majd pipláod a checkboxot amit kihoz és save.)


Ha paranoid vagy, akkor a 2.-at (Login Notifications) is, és jelöld, hogy email vagy sms értesítőt kérsz, ha belépett valaki.


A 3. (Login Approvals)-t ha pipálod, akkor új gépeknél kérni fog biztonsági kódot.


A többi nagyon nem lesz lényeges neked.

Chrome van nálam is, ha nem babráltál valamit nagyon el benne, akkor tökéletesen kéne mennie ezek után.



Ja és a jelszó hossza != bonyolultság.

Még csak a kis és nagybetű + szám kombó sem.

Az okos programok próbálgatnak összetett szavakat is, meg általános számokat.

Egy kulturáltabb program ezt is "könnyen töri"* akár: almafa12345AUTOkutya

Pedig azt hinné az ember, hogy nehéz... :)


(*:A könnyen itt annyit tesz, hogy nem ilyen több száz-ezer éves intervallumokra kell gondolni, hanem annál kicsit rövidebbre. :P )

2012. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hol találom a Facebook-on az aktív bejelentkezéseket?
2012. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!