Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet a portszkennelés...

Hogyan lehet a portszkennelés ellen védekezni? Ma dobta fel a vírusirtó az ablakot, Hogy portszkennelés és távoli ip cím.

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 18:33
 1/5 norberto79 ***** válasza:
Már védekezel ezzel a vírusírtóval. Amúgy melyik portot próbálták. Van-e routered? Tűzfalad is eldobja jó esetben az ilyen próbálkozásokat, de persze nem minden portot lehet rejteni a külvilág felöl. A nem használt portok felesleges nyitvatartása kockázatot jelenthet. Itt nézz szét: [link]
2012. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia.Hogy melyik port az nekem Kínai,ne haragudj de nem tudom mi az...... Amikor ez a portszkennelés történt,kábel volt bedugva a gépbe.De beszéltem egy ismerősömmel és javasolta hogy "nagy kincs a router".Szerencsére volt itthon csak vmiért nem használtam :-/ De mostmár azon keresztűl netenek.Az megvéd valamennyire? Megvan az ip cím is amiről próbálkoztak,ezen a nyomon el lehet indulni h kiderírsem ki volt? Vagy fölösleges mert ugrál az ip-je?
2012. jan. 17. 21:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyit már tudok h budapesti és T-com-os.
2012. jan. 17. 21:33
 4/5 A kérdező kommentje:
(facebook)
2012. jan. 17. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennél többet nem fogsz megtudni az IP-ből.

A routerekben van tűzfal, befelé mindent tilt a hálózatról. (Csak amit te engedsz be, amit te "nyitsz portot" az lesz csak járható.)

2012. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!