Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik vírusölő terhel meg...

Melyik vírusölő terhel meg legkevésbé egy régi laptopot?

Figyelt kérdés

Laptop: 512Mb (osztott graf memória), 1,6 AMD proc.

Jelenleg XP és az MS vírusölője van rajta. Az a gond, hogy pl ha frissít a vírusölő, akkor nagyon lefogja a gépet. Valószínűleg a memória bővítés sokat segítene, de nem szeretnék erre költeni, mert csak egy második gépnek van. Egyébként jól megy az MS szoftvere is, bővel elég is lenne, mert csak egyszerű böngészésekhez használjuk. Háttérben jól fut, kivéve ha mint írtam, frissít.

Mit ajánlotok? AVG? Avast? Avira? vagy valami mást?

Jó lenne, ha nem csak hasra ütésre, hanem tapasztalatból írnátok, köszönöm!


2012. jan. 21. 13:02
 1/9 lindmayer ***** válasza:

evvel már játszani úgy sem lehet, én javaslok egy linuxot

mondjuk ubuntuból egy minimalcd-t, úgyanis a linuxhoz nem kell ví

rusírtó

2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos én nem szeretnék tanácsot adni, csak leírom a saját tapasztalatom. Én már próbálkoztam néhány vírusirtóval (hogy csak néhányat említsek: NOD, AVAST, AVG, COMMODO, NIS), jelenleg a Microsoft Security Essentials fut a gépemen, és azt hiszem, ez is fog maradni.

Tudom, hogy többen most azt fogják erre mondani, hogy f.s, meg sz@r, de ez engem nem érdekel, én nem a mások véleménye, hanem saját tapasztalatom alapján használok egy szoftvert.

2012. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Linuxot javaslóknak: driver probléma miatt a linux kilőve. persze lehet, hogy lehetne hegeszteni egy rendszert, de ahhoz semmi kedvem. a lubuntu, xubuntu, kubuntu, puppy, stb.. nem tmámogatja megfelelően a via graf chippet + az energia gazdálkodással is gond van. ezen már túl vagyok. xp-re kell valami megoldás.
2012. jan. 21. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

IBM Thinkpad: 80Mb(!) memória, Intel Pentium3.

Jelenleg Ubuntu 10.4 van rajta, kiválóan fut és nem akadozik. Vírusirtó nem kell rá.

Ha mégis szeretnél valamit, ez ingyenes és nem kell neki sok memória (3 MB).

[link]

2012. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

NOD 32/Smart Sec

microsoft security essentials

2012. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ide avastot vagy avirat mondanék, azoknak nem olyan nagy az erőforrás ígénye, az MSE egy nagyon jó kis ingyenes víruskergető szerintem csak annak több ram kéne (300mega ramot is ehet, ha úgy van, aki nem hiszi [link] ). Az elöbb linkelt oldalon egy átfogó vírusírtó teljesítmény teszt van, tudsz onnan mazsolázni.
2012. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is az avastot használom mostanában. előtte nod volt, szerintem ez nem eszik olyan sok ramot.
2012. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Panda Cloud Antivirus


Letöltés: [link]


Itt olvashatsz róla: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!