Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A vírusok hogy képesek a gép...

A vírusok hogy képesek a gép bekapcsolódása után azonnal aktiválódni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
simán
2012. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gép bekapcsolódása után azonnal talán kicsit macerás, hacsak be nem írta magát a BIOS-ba, de ha a lemez boot szektorba írta magát, akkor op.r. betöltődéskor azonnal éled.
2012. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Épp hogy a bios-ba könnyű beleírni magát,azt én is meg tudom assemblybe.Annyi,hogy egy COM file-re irányítod át a kiválasztott rutint.
2012. febr. 13. 00:08
 4/10 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam valami autoexec.bat-ról.

Az mi?

2012. febr. 13. 00:11
 5/10 anonim ***** válasza:
autoexec.bat az indító kötegfájl ami pld a Windowst indítja.
2012. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Annyi,hogy egy COM file-re irányítod át a kiválasztott rutint."


Induláskor még nincs op.rendszer, szóval a "COM" fájlt úgy kellene megírni, hogy standalone, op.rendszer nélkül fusson. Maga a fájl beolvasása is egy külön művészet, azt beírni a BIOS-ba, hát nem tudom. De ha valaki leírja, ez pontosan hogy működik, azt megköszönöm.

2012. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Valahol olvastam valami autoexec.bat-ról."

Az az op.rendszer felállás vége felé fut, kicsit sem bekapcsolódás után azonnal.

2012. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pj0tr ***** válasza:

"Épp hogy a bios-ba könnyű beleírni magát,azt én is meg tudom assemblybe.Annyi,hogy egy COM file-re irányítod át a kiválasztott rutint."

Kis naiv. Az, hogy elméletben elképzeled, hogy repülni oly egyszerű, hisz csak csapkodok a kezemmel ész nélkül és felszállok, még nem lesz úgy :)

autoexec.bat pedig már igen régi história. Abban sem vagyok biztos, hogy XPben volt még, mivel az már NT alapú rendszer. És persze onnan lehetne a legkönnyebben eltávolítani, nem beszélve, hogy az nem egészen vírus, ha nem fertőz hanem magában fut.

2012. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem a "bekapcsolás után azonnal"-t úgy érted, hogy az op.rendszer felállása után már futásképes a vírus. Ehhez viszont (szinte) bármelyik olyan fájlt elég megfertőzni, amit az op.r. beránt. Egy rakás ilyen program vagy dll létezik, a vírusok legtöbbje így működik.
2012. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat mindenkinek,valójában a boot vírusokra gondoltam.

Utolsó előtti válaszoló.

Tényleg meg lehet csinálni.

Ugyebár a gép a BIOS rutinokat a memóriacímük alapján indítja.Ezért elég átirányítani a mutatót a program memóriacímére,amit pedig megtudsz az egyik regiszter tartalmából.Ezután a külső mutató értékét átírod a regiszter (most nem tudom melyik,talán a SI) tartalmára.

2012. febr. 15. 17:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!