Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Jelentkezzen aki ezt megtudja...

Jelentkezzen aki ezt megtudja oldani!? (Bőv. LentÖ

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy gépet.(Használt) Az a hiba fordult elő hogy ha a regeditbe be szeretnék menni azt irja, hogy "Az adatbázis szerkesztését a rendszergazda letiltotta" ha megnyitom a parancssort, akkor automatikusan újraindul a gép... ez miért lehet?

újrateleptettem a gépet, és ugyanezt csinálja.

szerinted mit lehetne vele csinálni?


2012. márc. 4. 21:31
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld meg ezt parancssorból, rendszergazdaként :


REG delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\policies\system /v Disableregistrytools


REG delete HKLM\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\policies\system /v Disableregistrytools


Vagy ird be ezt egy fájlba és mentsd el akarmi.reg néven, majd inditsd el (2x katt) :


Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableRegistryTools"=dword:00000000


Bár az első módszer biztosabb, mert nagy valószinűség szerint a másodikra ugyan azt a hibaüzenetet kapod, de próbáld ki.


Sok sikert.

Üdv.

2012. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyet akkor ír, ha group policy-ben van tiltva a regedit.

Mellesleg vagy nem telepítetted újra (a javító telepítés nem újratelepítés) vagy valahol van egy trójaid, mert egy friss rendszer NEM csinál ilyeneket.

2012. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Üdv. A parancssort nem tudom megnyitni mert újraindul a gép. A gépen friss remszervan és ugyanezt csinálja.
2012. márc. 5. 07:36
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Az nem normális, hogy egy friss rendszeren nem tudsz egy parancssort nyitni, mert ujraindul a gép.


Tehát :


1. Virusod van.

2. Rossz a hardware.


Az Első esetben CD-ről bootolható viruskeresés virus irtást javaslok.


Második esetben CD-ről inditható diagnosztikai szoftwerekkel végigellenőrizni a gép minden egységét (CPU, memória, merevlemez)


Mindkét esetben javaslom a Hiren boot CD-t.


[link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Üdv. Sikerült megoldanom a problémát!Letöltöttem egy spyware terminatort, és 148 férget, trójait szedtem ki. Utána jó lett. Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 6. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!