Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek, a gépemen sorozato...

Mit tegyek, a gépemen sorozatosan ismeretlen hangfájlok játszódnak le?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött a dolog, akkor csak egy matematikai programot raktam fel.(maple12)


Kb óránként bejött egy "gratulálunk, ön részt vett különleges ajánlatunkban" szöveg. Az utóbbi időben már angol szöveg, 2 perces erdei csendélet, madárcsicsergés is műsorra került. Filmezés közben stb elég idegesítő mivel max hangerőn indul el. Ha nincs elindítva böngésző stb akkor is elindul. eddig nem találtam rendszert benne. A gép nem mutatja a hang közben, hogy bármilyen program futna. Mit lehetne tenni? Nemrég telepítettem újra a gépet szóval nincs kedvem megint nekiállni, ha nem muszáj.


Valahol meg lehetne nézni minden futó kis alkalmazást? Régen a feladatkezelőben láttam, de már nem mutatja. Meg kellene valami lista, hogy mi normális és mi az amit törölni lehetne.


Én nem vagyok otthon a témában, csak találgatni tudok. Minden megoldás érdekel. Hasonló vírusról nem találtam írást. Csak egy srácot tituláltak úgy, mintha csak beképzelné az egészet. :D Nálam 10000% hogy a hangszóróból jön a duma...


Előre is köszi mindenkinek aki segíteni próbál.


2012. márc. 6. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:

na a folyamatok megvannak, már csak azt kéne tudni mi az ami felesleges, illetve, hogy egyáltalán megjelenik-e majd itt a hangot kiváltó progi vagy ügyesen elrejtik valahogy.

Ezt a pár hangot is tárolnia kellene valahol. Ha arra rátalálnék is elég lenne, de ez tű esete a szénakazalban :D

2012. márc. 6. 15:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak úgy tudnád meg,ha amint a géped bekapcsolod rögtön a feladatkezelőt kukkerolnád, de ez így tű a szénakazalban. Futtass le egy vírusírtót, hátha v.mi vírus csinálja.
2012. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valamelyik vírusos reklám hangja lehet. Nem nagyon ismerem ezeket, nálam mindkét böngészőben (Firefox, Chrome) van reklámblokkoló (Adblock Plus).

Próbáld meg ezzel az online scannerrel leszedni.

[link]

2012. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Leszedtem a maple-t és azóta nem hallottam a hangot. Biztonság kedvéért felteszem a nortont hátha talál még valamit.

Ezt az online cuccot is lefuttatom majd! Köszi a segítséget!

2012. márc. 8. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!