Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudom h vki hacker...

Honnan tudom h vki hacker "belenéz" a gépembe?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek az ilyen dolgokhoz, úgyhogy előre is bocsi, ha hülyeséget írok/ kérdezek. Azt honnan tudhatom meg h vki nem hekkeli-e a gépemet? Hogy ugyanazt látja a monitorján, amit én csinálok, bele tud nézni a cuccaimba, megtudja a leütött billentyűimet (ezáltal jelszavakat), bekapcsolja a webkamerámat stb... Ezt meg lehet tudni valahonnan, vagy bízzak benne, hogy nem vagyok ilyesmi áldozata? :D Mit tehetek annak érdekében, hogy minél nehezebben "férkőzzenek" a gépemhez?

2012. márc. 13. 11:07
 1/4 A kérdező kommentje:
A kérdésem elsősorban nem az igazi nagy hackerekre vonatkozik, csak van 1-2 ismerősöm, akikről el tudom képzelni, hogy értenek ehhez és ki is használnák ennek a lehetőségét :S
2012. márc. 13. 11:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha figyelmes vagy, meg lehet előzni dolgokat. Ne fogadj el mástól alkalmazásokat (valamilyen .exe fájl, ami le tud futni ha elindítod), ha valami kell akkor egy hivatalos oldalról töltsd le (nem pedig átküldve vagy egy tárhelyről mellékelve). Ha a gépedhez ülnek akkor pedig ne hagyj felügyelet nélkül senkit. Ha valamit csinálnak amit nem értesz, kérdezz rá, nehogy a figyelmetlenségedet vagy a hozzá nem értésedet használják ki, és közben telepítsenek valamit.


Bár akinek ilyen ismerősei vannak, azoktól jobb gyorsan megszabadulni vagy távol maradni tőlük.

2012. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
onnan hogy nem használsz tűzfalat, vírusirtót és nem frissíted az operáció rendszered ezen esetben nyílt kártyás a pókerjátszma :D
2012. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És ha nem kerülnek a gépem közelébe, ergo nem tudnak telepíteni semmit, nem fogadok el semmi, van vírusirtóm, akkor kevesebb az esély ilyenre?
2012. márc. 14. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!