Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Magánházakhoz is kijöhetnek...

Magánházakhoz is kijöhetnek szerzői jog miatt, gépeket lefoglani átnézni, mit tárolunk az adathordozóinkon?

Figyelt kérdés
Most hallottam rádióban, hogy több számitógépet és adathordózot foglaltak le szórakozó helyeken, szerzői jog miatt, előfordulhat, hog magánházakhoz is kijönnek, a férjem pár filmet letöltött magának, elvihetik a gépét, az neki munkaeszköze sajnos, akkor kampec lenne, van okunk félni?Egyáltalán,miért vannak adathordózon Artisjus matricák,ha magáncélra is bűn letölteni akár egy képet is,azzal hogy fizettünk az adathordozókért,mi rendeztük a szerzői jogot,vagy tévedek?Sajnos azt is halottam már,hogy belesznek tiltva az adathordozók,cd - dvd írok,fénymásológépek,nyomtatók is,vagy ez is csak rémhir?Ez jól tönkre tenné a ilyen ezsközök gyártóit is,vagy ez is csak rémhirkeltés ami manpság a neten terjed?
2012. márc. 24. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Magán házhoz csak akkor jönnek ki ha valaki felnyom
2012. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Első hozzászólását folytatva, technikailag igen, mehetnek.
2012. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Képet, zenét, filmet magáncélra letölteni LEGÁLIS.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De a törvény szerint egyenlőre még magáncéla letölteni nem bűncselekmény,ha nem osztjuk meg és nem kereskedünk rajta A torent az más tészta mert ott akartlanul is osztod vissaz,sima letöltésről beszélek,de állitólag a minimális torrent vissazosztás sem illegális,eddig a nagy halakra vadásztak akik pénzért tették,nem magáncélra vagy akkor ez átverés,és az adathordzók megvételével mégsem rendeztük a szerzői jogot,és akkor kép film zene letöltés bűncselekmény és az Atisjus átveri az emebereket és szerez plussz bevételet,és megint a kisemberekről akrják a századik bőrt is lenyúzni,mert urambocsá,nem a valóvilágot akarja nézni,meg agyon ismételt bebe a kismalackát,hanem amit ő szertene megnézni filmet,zenét hallgatni kocsiba,ajándékba adni a rokonának egy zenei összeállitást,most mind köztörvényes bűnőzőnek lesznek kikiáltva,tanárok orvosok.

Diákok akik mondjuk vikipédián gyűjtenek anyagot a feleléshez,bíróság elé lesznek állítva,vagy ha bemegy a könyvtárba egy kisiskolás mert nincs pénze megvenni a kötelező olvasmányokat leültetik a fiatalkorúak börtönébe,és kiszorítják a szerzői jogosok a gyilksokat,fehér gallérosokat,mert kiolvasta a szerzői jogokat,milyen világ felé haladunk,ha egy kismamát az apeh egy babakocsi vaterás eládásáért megbüntete hatalmas összegre mikor csak azért adta el,mert enni kell adni a gyereknek,és közben az adócsalók milliárdokat visznek ki az országból büntetlenül?Lassan számitógép se kell meg net se,mert igy csak a bosszúsgág,gyomorgörcs járul majd hozzá,főleg ha tényleg mindenkit monitorozni fognak,cset,email,adatforgalom,lassan a magánélethez se lesz az államporgároknak joga?Hihetelen.Kiadtam magamból a feszültséget sorry a litániáért,de már bennem volt a sok düh egy ideje,hogy mifelé haladunk.

2012. márc. 24. 14:39
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm előző a cikket átolvasgatom,remélem okosabb leszek tőle egy fokkal,mert kéne már a tisztán látás,hogy mi illegális és mi nem az,mert nagyon zavaros az egész most.

Mindenkit felpontoztam.

2012. márc. 24. 14:42
 6/14 Snapette ***** válasza:

Elméletileg, mondom, elméletileg!!, kimehetnek, de ha belegondolunk, hogy hányan meg hányan töltenek le naponta, óránként képeket, zenéket, filmeket, bármit a netről, akkor a lakosság fele zsaru kéne legyen, hogy mindenkihez elmenjenek. Azonkívül meg ahhoz bírói végzés kell (házkutatási parancs), hogy bemehessenek a házadba, egyébként nem vagy köteles beengedni őket, és azt még nem is említettem, hogy nálunkfele nincs jogi precedens ilyen perekre, és ki lenne az, aki elkezd egy ilyen kétes kimenetelű pert magánszemély ellen, ahol jönnek aztán a mindenféle érvek: miért kell nekem tudni, utánajárni, hogy kinek a mije az, amit én ingyen találtam a netten?? Vagyis ha már el akarnak járni ilyen esetben, akkor tiltsák le az illegális weboldalt, hogy én, jóhiszemű netező ne botolhassak bele illegálisan ingyenes letölthető anyagokba. Szóval nem, nyugi, de magánszemélyhez tényleg csak akkor mennek ki, ha valaki feljelent, és még akkor is bizonyítaniuk kell, hogy kereskedtél, vagy kereskedni akartál a letöltött dolgokkal.

Azt pedig nagyon megnézném, hogy hogyan tiltanák be az optikai írók, adathordozók és nyomtatók birtoklását, használatát. Sosem fog megtörténni, túl nagy az iparuk, túl sok a pénz benne, túl nagy a lobby, és túl sok helyen használják. Gondolj bele, letiltják, de hogy? Mindenhol? Akkor minden hivatlban le fog állni a munka, mert fénymásoló, nyomtató nélkül nem tudják megoldani. Csak magánszemélyeknél? Milyen jogon? És ki mondta, hogy a magánszemélyek nem tudják használni a hivatali masinákat? Mint ahogy használják most is világszerte mindenhol...

2012. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Svádországba mebetnek a lakásokba,ezt svéd ismi mondta,még akkor is ha tulaj nincs is otthon,sőt kamerákat is felhelyezhetnek,majd ha nem történik jogsétés,azokat eltávolíthatják titokban.


Cikket is lenkelek ehhez:


[link]


Svéd országba függöny sincs az abalakokon,ezt sajnos saját szemmel láttam,mikor ott voltam,,mindenki lát mindent,csak pár külföldinél van függöny,ha ez lesz itthon is simán ... a férjemml a deák téren,mert ugyis tudni fogják mit csinálunk otthon.Nem kéne minden hülyeséget átvennünk folyton külföldről,Amerikából is bejön minden hülye szokás,a magyar hagyománaikat meg sárba tiporják.Mégegyszer köszi a cikket,picit érthetőbb így már a téma.Ha még tudnál ilyen jogos cikkeket tenni annak örülnék,előre is köszi.

2012. márc. 24. 15:05
 8/14 anonim ***** válasza:

kedves kérdező ha Magyarországon találták volna fel a vészbukkot akkor vajon világ méretű E lenne


A helyes válasz NEM !


itt van pl az iwiw

ami ugye meghívós volt és kb 30 napot kellett várni

ha meghívőt igényeltél


most meg szabadon regizhet bárki

HÁT MI EZ HA NEM BEHODOLÁS??

2012. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy magánszemélyhez kimennének. "Nincs" benne pénz. Ha viszont a férjednek több száz dvd-je van tele filmekkel, zenékkel... akkor azért azt nem kell nagy dobra verni. Nem kell boldog-boldogtalannak dicsekedni vele. Ha pénzt keres a letöltött filmek másolásával, az egyrészt sérti a szerzői jogokat, másrészt, akkor a NAV is meg fog látogatni, ha felnyomnak.


Alapesetben, hidd csak el, hogy aki kijönne az artisjusttól megbüntetni Titeket, az az ember semmiben sem különbözik se Tőletek, se tőlem, se senkitől. Ugyanazt csinálja, mint akárki más, csak neki "szabad". Bár ez nem javít a helyzeteden, ha meglátogatnának.


Végül - de nem utolsó sorban -, azért sem hiszem, hogy meglátogatnának magánszemélyeket, mert hatalmas közfelháborodást váltana ki az amúgy is aggályos tevékenységük.


Ha jól hiszem a magyar jogszabályozás sem teszi ezt lehetővé számukra.

Németországban viszont már nem mondható el ugyanez.

2012. márc. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek,nincs rahedli dvd-je,és nem kereskedik filmekkel,oké,akkor pár letöltött filmért nem jönnek,jó tudni.Németországban miben más a helyzet?
2012. márc. 25. 00:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!