Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan törőltethetnémle? A...

Hogyan törőltethetnémle? A fécbookon keresztül felhasználták egy fotómat, és feltették egy másik weboldalra. Ami számomra felháborító, Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
fécbook

2012. márc. 26. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen semmit. Ha egy képet megosztasz a neten, az az ő tulajdonukba kerül. Az, hogy egy másik oldalra feltöltik amit te osztottál meg önszántadból, azzal kapcsolatban már nem emelhetsz panaszt.


Alapból, ha valamit nem akarsz nyilvánosság elé rakni, akkor ne töltsd fel a netre, mert onnan már nem kerül le.

2012. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a képet saját magad készítetted, és nem mondtál le a szerzői jogaidról, akkor simán felszólíthatod az illetőt, hogy távolítsa el a fényképedet. Ha nem teszi meg, van jogorvoslatra lehetőség.

Attól, hogy te megosztod valamilyen szellemi alkotásodat a világhálón, az nem jogosít fel másokat a felhasználására.

2012. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
helyesírásiszótárlehetsegítene, ezért kell nem fűt fát felvenni ismerősként csak az a 120 embert akit tényleg ismersz, semmit nem tehetsz.
2012. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Helyesírás jaj már...most ez tökmindegy...a problémámra keresek választ !!!!!!!!!! Bárkivel előfordul h egybeír stb...
2012. márc. 26. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Én már megadtam neked a választ. A leírtak szerint kellene eljárnod.
2012. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak családtagok ,és közeli ismerősök vannak fent , nem véletlenül!!! Egyébként tudom h ki rakta fel ,vagy is fécbook-ról.. Sajnos nem név szerint csak egy oldal üzemeltetőjeként van fent... A felháborító az benne h egy teljesen ártatlan fotót körített ocsmány szöveggel..ami abszolút nem hozzám méltó!!!!!!
2012. márc. 26. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy regisztrál egy oldalra, hogy bejelöli a rubrikát: elolvasta, megérti, elfogadja a felhasználási feltételeket, és betartja a szabályzatot.


Ami így fogalmaz:

1. "For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos (IP content), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook (IP License). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.

When you delete IP content, it is deleted in a manner similar to emptying the recycle bin on a computer. However, you understand that removed content may persist in backup copies for a reasonable period of time (but will not be available to others)."


"Azok a tartalmak, amik személyiségi jogokhoz köthetőek, mint a képek és videók, te kifejezetten engedélyt adsz arra (kivéve ha az adatvédelmi és program beállítások mások), hogy: egy nem-kizárólagos, átruházható, alengedélyt tartalmazó, jogdíjmentes, világszerte felhasználható jogot adsz bármilyen tartalomra, amit megosztasz a Facebookon vagy a Facebookkal kapcsolatban (IP szerződés). Ez az IP szerződés akkor ér véget, ha törlöd a tartalmat, vagy a felhasználói fiókot, hacsak a tartalom nem lett másokkal megosztva, és ők nem törlik.

Amikor törlöd a tartalmat, az ugyanolyan módon kerül törlésre, mintha a Lomtárat ürítenéd a gépeden. Azonban azt meg kell értened, hogy a törölt tartalom továbbra is elérhető marad egy biztonsági mentés részeként egy meghatározott időtartamig (de azt nem osztjuk meg másokkal)."


4. "When you publish content or information using the Public setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture)."


"Amikor egy tartalmat vagy információt publikálsz, a publikálási beállításokat használva, az azt jelenti, hogy engedélyezed mindenkinek - beleértve azokat az embereket akik nem tagjai a Facebooknak - hogy elérjék és felhasználják az információt, és azt hozzád társítsák (például a nevedet a profilképeddel"


[link]


______


Magyarul tiéd a felelősség hogy ha bármit is megosztasz, akkor azt felhasználhatják, akár a Facebook részéről, akár mások részéről. És amíg elérhető a tartalom, azt szabadon felhasználhatják. Az ellen tehát nem emelhetsz kifogást, legfeljebb az ellen, hogy milyen körítéssel tálalják.

2012. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt eddig értem hogy az én felelősségem..De az volt kérdés hogy ezek után mit tehetek az ellen ,hogy így került felhasználásra az én fotóm??
2012. márc. 26. 14:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem itt nem arról van szó h egy magamutogató kihívó képet közzétettem a neten és most ez bajom..Ez egy egyszerű fürdőruhás kép családi nyaralásról..Amit úgyszintén a családdal, barátokkal kívántam megosztani ezen a közösségi oldalon..Nem gondoltam volna h ezt ilyen szövegel és tartalommal fogja valaki köríteni...!!!!!
2012. márc. 26. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!