Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tudtok olyan programot, ami...

Tudtok olyan programot, ami letiltja egy másik számítógépről történő betörést az én gépemre?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
tüzfal
2012. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2xSü ***** válasza:
100%

Közel 100%-os biztonságot ad, ha egy atombunkerbe helyezed a gépet, amit egy hadsereg véd. A legjobb, ha nem kötöd a gépet az internetre, sőt be sem kapcsolod, illetve eleve szétszerelt állapotban tárolod. Ez már szinte 100%-os hatásfokú, de elméletileg ebben az esetben is lehet technológiát kidolgozni az adataid megszerzésére. ;)


Az első válaszoló jól írta. A tűzfal a támadások jelentős részét el tudja hárítani. Viszont a tűzfal is csak egy szoftver, így nem feltörhetetlen. De gyakorlati szempontból teljes védelmet nyújt. De célzott támadás esetén egy profi hacker a tűzfalon is át tud jutni.


Azért azt is hozzáteszem, hogy legtöbbször a felhasználó a gyenge láncszem a védelemben. Hiába minden tűzfal, ha te magad töltesz le egy nem megbízható forrásból származó szoftvert, ami megnyitja a tűzfal által is átjárható kapukat.


Sőt sok esetben pl. egy email fiók jelszavának megszerzése esetén, esetleg egy vírusfertőzés esetén a nem hozzáértő felhasználók betörésre gyanakodnak, holott ehhez nem szükséges a gép kívülről történő vezérlése.

2012. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 DannyZuko ***** válasza:
épp erre akartam kitérni. jó dolog a tűzfal, de ha nem értesz hozzá és olyan nyitott portjaid vannak, amiker nem is tudsz, h vannak, akkor ettől még egy gyenge láncszem maradsz.
2012. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá és minden sz*rt letöltesz és adminként felteszel, szintén... :)


A kereskedelmi tűzfalak alapbeállításai a kezdőknek ideálisak, a bejövő kapcsolatot általában blokkolják.

Ha valaki jobban ért hozzá, akkor tudja még finomítani, de mondom, az alap is már elégséges védelmet nyújt.

2012. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
totally_legit_security.exe - ha gondolod, átküldöm priviben :)
2012. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 2xSü ***** válasza:
100%
#5: Ez engem is érdekelne. :-) Imádom az ilyen nagy hírű, mindenki által ismert, de nehezen beszerezhető szoftvereket. ;-) </sarcasm>
2012. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem fogadnék el programot mástol mert vírusos lehet ugy hogy észre se veszed de te dolgod csak szoltam :D
2012. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16:38 Ugyan hogy lehetsz ilyen gyanakvó, hiszen a nevében is benne van, hogy "totally legit"! Személyesen én, Névtelen Válaszoló az Internetről vállalok garanciát érte.
2012. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5. és 6. ment a zöldkéz :D
2012. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
1 tízezrelékes valószínűségekkel normális emberek nem foglalkoznak.
2013. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!