Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezhet az, hogy a RAM-om...

Létezhet az, hogy a RAM-om vírusos, ezért akárhányszor újrateszem a gépet vírusos marad?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
a RAM nem lehet vírusos, mert amikor áramtalanítod a gépet, a RAM törlődik. A boot loader, na az lehet vírusos, így minden indításnál újratöltődik a vírus. De egy teljes törlés (mélyformázás, kikapcs, bekapcs, új rendszer) meg kell hogy oldja a dolgot...
2012. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Csiß ***** válasza:
Én arra tippelek hogy nem "jogtiszta" a windows amit telepítesz,hanem valami berhelt vagy ghostolt kacat amin rajta lehet a vírus.(ha mégis eredeti a win akkor bocsez:P )
2012. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, az elképzelhető, hogy a telepítőd vírusos.
2012. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem eredeti a windows xp-m. SP2 nélkül pedig nem enged semmit sem rárakni. Igen,ilyenkor crackelni szoktam, újraindítás után pedig annyi a rundll32.exe-nek(állandóan hibaüzeneteket ír ki, nem enged videókat nézni, képernyőt állítani, zenéket stb..) Azért tettem újra mert ezt írta ki, ha felteszem a vírusirtót, akkor az megtisztítja és utána már nem enged bejelentkezni sem.

Nem tudom, mi lehet a baj, sosem volt eredeti windowsom szóval nem hiszem hogy ez a fő baj.

2012. máj. 14. 15:33
 5/9 anonim válasza:
Tölts le másikat XP-t, és telepítsd fel azt. Ha már crackeled az xp-t, akkor ott valami nem kóser :)
2012. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rám nem lehet vírusos, viszont a teljesítő, ahogy előttem is írták, igen. Használj másikat. Illetve ha több partició van a gépen, előbb egy live rendszerről csinálj a többin vírusirtást. Erre van pl. Hiren's boot CD-n megfelelő szoftver, de Google is segít. :)
2012. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És ha már egy kis időt szentelsz rá, és tutira akarsz menni, akkor majd teszteld le a RAM-ot, és a vinyót is!

Bár a hibajelenség nem erre utal, de nagyon hasznos lehet a gép fizikai kipucolása is! Néha kiporszívózom a laptopomat, és ettől szinte megtáltosodik! Ez azért van, mert ha a hő nem tud szabadon távozni, akkor túlmelegedés elleni védelemből korlátozódik a processzor teljesítménye, kritikus hőmérséklet elérésekor ki is kapcsolódik.

2012. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi már jó ment a plusz midnekinek :)
2012. máj. 19. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a C-n ívül van másik meghajtó a gépedben, na az lehet vírusos. Azon kell vírusírtást futtatni. Vagy használj Linuxot ;)
2012. máj. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!