Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Komolyan léteznek olyan...

Komolyan léteznek olyan vírusok / férgek / bármik, amik "túlélik" az újratelepítést?

Figyelt kérdés

Csak, mert volt nálam egy laptop elég gyakran, ami eléggé érdekes tüneteket produkált mindig.


Először mindig anti-vírussal néztem át, boot időben, és futás közben is, de semmi.

Utána újra telepítettem mindig, mindig mást. Hol XP, hol Windows 7. Hol 32 bit, hol 64 bit.


Számomra inkább tűnt a dolog hardveres hibának, így a tulajdonossal elküldettem szervizbe.


A szervizből visszakapva azt a diagnózist mondták neki, hogy "tele volt vírussal".


Hogy azóta produkált-e bármilyen hibát, nem tudom, még nem szólt a tulaj.


2012. jún. 13. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Telepítés előtt leformáztad a HDD-t?

Nem lehet, hogy vírusos már maga a telepítő cd/dvd?

2012. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A teljes formázás segít, de a boot szektort is, sőt pár vírus már a BIOS-t is meg tudja támadni. Ezeket pedig nem olyan könnyű kiírtani.
2012. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "tele volt vírussal" egy elég jó szervízes válasz, mert nem lehet ellenőrizni, mit is csináltak valójában. Amúgy ha formatáltad a winchit, akkor azon nem maradhatott vírus. Persze ha volt másik partíció adatokkal, azon igen. Vagy netről is visszakerülhet, ha egy vírusos oldalt sűrűn látogatsz, stb.
2012. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is kicsit gyanús volt ez a válasz. :-\


Amúgy, természtesen formatáltam a merevlemezt, a telepítő lemez pedig 100%-ban nem volt vírusos. :)


Nem baj, szóval akkor kicsi a valószínűsége, hogy túléltek bármit is, csak ezt hozták fel diagnózisként. :)

2012. jún. 13. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:
12:59.-el teljesen egyetértek.
2012. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!