Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan jön VÍRUS!? Feladatkeze...

Absztrakt kérdése:

Honnan jön VÍRUS!? Feladatkezelőt letiltotta a rendszergazda!

Figyelt kérdés
Azt olvastam komoly vírus amelyik letiltja ezt, hiába engedélyeztem, pár perc múlva megin le van tiltva. Leformáztam, újratettem a rendszert, de amikor kész lett még internet se volt, drivereket se tettem fel, és már akkor megint le volt tiltva a feladatkezelő. Na gondoltam szar a windows. letöltöttem még hármat, ugyanez a helyzet. Akkor ez most hogy? honnan kerülhet fel a vírus. És biztos az, mert egyik vírusírtót se tudom felrakni, egyik kilép szó nélkül, a másik meg hibaüzenettel. Már teljesen kész vagyok. Ha leformáztam az egészet úgy ahogy volt akkor minden adat megsemmisült. Ezért nem értem hogy honnan kerülhet rá vírus. Valaki segítsen mert nagyon kíváncsi lettem.

2012. jún. 27. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A telepítőlemezről bootolsz és leformázod a rendszerpartíciót?
2012. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, úgy, sőt még előtte töröltem a particiókat és újraparticionáltam. És most látom hogy a regedit is le van tiltva. Van egy rejtett partició amit nem látok és azon bújik meg? És most láttam azt is hogy van egy olyan hogy autorun.inf a c meghajtón, az is honnan kerülhetett rá? egy ideig nem volt aztán csak lett.hmmm, és nem engedi törölni meg semmit se, és a security essential is jelezte hogy nem kóser.
2012. jún. 27. 09:43
 3/21 A kérdező kommentje:
most talált egy ilyennt az essential: Worm:Win32/Sality.AU és eltávolította, vagyis akarta, és amikor újraindította akkor azt írja hogy a programhoz tartozó szolgáltatás leállt, indítsa újra, tehát ezt is tönkretettte a vírus... Nem semmi. Sehogy nem tudok megszabadulni tőle.
2012. jún. 27. 09:48
 4/21 anonim ***** válasza:
Egyéb általad használt partíció nincs a merevlemezen?, csak a C? Meg az a rejtett?
2012. jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja a rejtettet csak kérdezted.
2012. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 MaXXeGee ***** válasza:
Megbújhat a vírus a RAM-ban is. Képes létrehozni magának RAMDrive-ot, és amíg nincs a gép áramtalanítva vagy a ram-ok kiszedve a helyükről, azt meg is tudja tartani. (extrém eset, de nem lehetetlen) Vagy lehet akár a pendrive-on is. (Az autorun.inf kifejezetten könnyen terjed pendrive-on, memóriakártyán) Esetleg már rajta a telepítő lemezen. (Úgy írtad ki hogy eleve vírusos volt)
2012. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
törtwindows átka
2012. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
40 gigás a cucc, ketté volt osztva, töröltem mindent, most csak egy 7 gigás particiót csináltam, a többi fele nem particionált, most csak 7 gigát látok belőle. Én rejtett alatt arra gondoltam, hogy amikor az xp-t teszi fel akkor van egy pár megás partíció asszem az xp telepítőfájlokat amire betölti, amihez akkor sem férek hozzá. Azon megbújhat vajon?
2012. jún. 27. 09:54
 9/21 A kérdező kommentje:
másik gépen írtam ki az xp cd-t, képfájlból, úgyhogy azzal nem lehet gond. Nem csak egyet próbáltam hanem többet, amúgyis az az egy is ment más gépén tökéletesen.
2012. jún. 27. 09:56
 10/21 A kérdező kommentje:
Talán ha kiszedném a merevlemezt és egy másik gépben formáznám és particionálnám akkor jó lenne? Csak nehogy azt is megfertőzze.
2012. jún. 27. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!