Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szeretnék egy jelszóval...

Szeretnék egy jelszóval védett saját mappát. Hogy csinálhatom meg?

Figyelt kérdés

Az otthoni gépet nem egyedül használom, ezért szeretnék egy mappát, amibe azt rakok bele amit én akarok, és senki sem fogja látni. Ettő ezeket várom el:

-mappa, amibe bármilyen kiterjesztésű fájt pakolhatok

-minden megnyitáskor kéri a jelszót, és dinamikusan kezelhető, mint egy mappa.

-nincs indexelve, a benne lévő tartalom nem jelenik meg, ha rákeresek a keresővel.


Azért nem vállasztottam a jelszóval védett rar fájlt, mert ahoz sok a feltörő progi, és lassú a kezelése.



2012. júl. 6. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a jelszó sok karakterből és áll és erős (azaz van benne kis-nagybetű, spec. karakter és szám), a rar feltörő sem tud vele mit kezdeni.


A kezelése annyiból áll, hogy egyszer létrehozod a jelszavazott archívumot, és onnantól kezdve úgy működik mint egy intéző. A benne található dolgokat tudod törölni, bővíteni, átnevezni, áthelyezni. Mindhárom feltételednek megfelel, ennél egyszerűbb program nincs.


Vagy vannak a bonyolult programok, mint a truecrypt, aminél viszont ha nem kezeled megfelelően vagy bármilyen módon elveszik a kódfejtéshez használt kulcs, sosem szerzed vissza a titkosított tartalmat. Én már jártam úgy, hogy sokféle jelszót használtam, és az egyiknél 1-2 év után nem tudtam hogy mi volt. Fontos dolog volt benne, mégis törölni kellett, mert nem fér hozzá semmi.

2012. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ingyenes, magyar.

2012. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Androidra is van valami hasonló levédő ?
2012. júl. 6. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!