Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha wifi-n netezek, a "tulajdon...

Ha wifi-n netezek, a "tulajdonos" láthatja, hogy mit nézek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk itthon wifiről netezek, vagy a mi wifink is valaki internetéről jön, mondjuk egy szomszédéról, akkor ő láthatja, hogy mit nézünk mi itthon? Vagy ha mondjuk itthon egy router van, és egy gép, és egy laptop kapcsolódik rá, akkor mondjuk a gépről lehet látni, hogy a lapin mi van, vagy fordítva? Vagy csak a szolgáltató, rendőrség, és egyéb jogosult szervek láthatják? Vagy ha itthon, vagy a sozmszédságból mégis nézi valaki, azt én láthatom, vagy azt közli velem a gép?
2012. júl. 9. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Az az igazság, hogy vannak olyan szoftverek, amik képesek EGYES rúter típusokon átfolyó adatok kinyerésére.

De azt is tudni kell, hogy ezek a szoftverek nem lelhetők fel szimplán a guglival, tudtommal ráadásul még marha bonyolultak is.

Kezdetlegesebb szoftvereket találhatsz erre a célra hálózati adatforgalom figyelő megnevezéssel, de csodára ne számíts, nem fogod megtudni mi a kódja gmailon a másik netezőnek.


Egyébként sokkal egyszerűbb az eset, ha switch-el van elosztva a gépek között a hálózat, mert akkor simán kinyerhető egy hálózati figyelővel.


Amennyiben pedig egy Cisco márkájú kis dobozka végzi el ezt a feladatot: Felejtsd el! :D Röviden ennyi.

2012. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az adatforgalom látszik a routerben, hogy mit nézel az valszeg nem.
2012. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
lehet látni a teljes adatforgalmat és szélsőséges esetben (mivel egy hálózatot használsz valakivel) a megosztott fájlokat is lehet látni. közli veled a gép mikor lépnél be következő alkalommal és a jelszó már át van írva. :D
2012. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok kíváncsi a többiek cuccaira, az érdekelne, hogy ők láthatják-e az enyémeket:D De ha a szomszédaim és a rokonok nem a NASA számítástechnikusai, és nem is hackerek, akkor valószínűleg nem nyomozgatnak a másik után?:D
2012. júl. 9. 22:54
 5/17 anonim ***** válasza:
elvileg láthatják de nem egyszerű én azért az javaslom ha már lopsz akkor okosan lopj, tűzfal+vpn és akkor nincs gond.
2012. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
?:D Nem akarok lopni:) Csak ha mondjuk megnézek oldalakat, vagy netezgetek, nehogy félreértés legyen belőle:)
2012. júl. 9. 23:08
 7/17 anonim ***** válasza:
a megnézegetek oldalakat is lopás ha nem saját ap-ról mész, de nem hittértő vagyok, használj vpn-t és tűzfalat és nem lesz gond ahogy írtam.
2012. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az miért lopás, ha felmegyek facebookra, vagy napisz*rra, ilyenekre? Nem értem...
2012. júl. 9. 23:11
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
sávszélt lopsz
2012. júl. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
de nem érti meg (vagy nem akarja inkább) :D
2012. júl. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!