Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom növelni a DVD-DL...

Hogyan tudom növelni a DVD-DL lemezek szavatosságát?

Figyelt kérdés

Üdv

Milyen körülmények között ajánlatos tárolni a dvd vagy dl lemezeket, hogy a lehető legtovább olvashatóak legyenek.

Vagy van valami szer amivel ha bevonom a dvdket akkor megóvja?(ez a kérdés lehet, hogy hülyeség)

Pl.itt van nekem az összes létező Star Trek sorozat és film, és jó lenne ha mondjuk 15-20 év múlva is használható lenne.

Várom az ötleteket.



2012. júl. 19. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudod külső eszközzel növelni. Egyszerűen csak ne a 200 forintosat vedd meg belőle, hanem valami minőségibbet.
2012. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van. Többet nem tudsz tenni, max még elolvasod a rá írtakat. Hőtől, fénytől, nedvességtől és szélsőséges hőmérséklettől óvd...
2012. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pedrofiam válasza:

A legjobb módja a tárolásnak, egyesével normál tokban, folyamatos 25C-fokban, sötétben. Így egy normál DVD-nél el lehet érni a 10 évet. Ha komolyabb megoldást szeretnél akkor kimondottan archiválásra fejlesztett-gyártott médiát kell választanod. Ennek az ára ahogy előttem is írták nem 200Ft.


Most már Magyarországon is kapható a Csehek által fejlesztett Data Tresor Disc, Ők 160 évet garantálnak az adataidnak. Ezt azért tudják elérni, mert lemezeik gyártásánál nem használnak szerves anyagokat valamint, az adatok egy fém rétegre kerülnek rá. Plusz pozitív tulajdonság, hogy nem kell hozzá különleges DVD író!


Ha érdekel a termék látogass el a hazai forgalmazó honlapjára. Írd be a termék nevét a legnagyobb keresőbe!

2013. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!