Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Windows indításakor amikor...

A Windows indításakor amikor kint van a Windows XP logo és az a 3 lila kockacsík állapotjelző működik egy fura szöveg jelenik meg a képernyő bal felső sarkában, mi lehet?

Figyelt kérdés

Szval: Elég régi gépem van, még a bátyám kapta évekkel ezelőtt, ősréginek mondható cuccok vannak benne (azét nem oan ősrégi h Comondor). Maga a számítógép háza is elég rossz helyen van, megszorul a levegő a hűtésénél (ezen majd változtatok) és mostanában a nagy meleg miatt néha újraindul és egy ideig nem képes betölteni az oprendszert.


Most az előbb is ez történt de mikor töltötte az oprendszert egy fura rövid szöveget figyeltem meg a képernyő bal felső sarkában. Felismerhetetlen karakterek voltak benne, a végén két ! jel, és mély zöld színnel írta. Vmi ötlet h ez mi lehetett? Egyáltalán a Windows mikor csinálhat ilyent? Hackerkedés állhat a dolog mögött?


Technikai infók: Windows XP SP3-am van, egy hónapja telepítettem újra a rendszert. Nem futtatok semmilyen ismeretlen forrásból származó alkalmazást, nem fogadok el MSNen fájlokat stb. AVG vírusirtót használok + Windows Tűzfalat. 1x-2x torrentezem, de csak filmeket, programokat nem töltök le, és ha végeztem leállítom az uTorrent.exe-t. Köszönöm előre is, üdv. Hálás lennék minden válaszért, mert tényleg nagyon idegesít h ez most hackerkedés-e vagy vmi más. Üdv


2012. júl. 26. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hackerkedés, inkább túlmelegedett/hibás videokártya lehet.
2012. júl. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Igen ezt elfelejtettem hozzátenni h az újraindításokat a megszorult levegőnek tudtam be énis. De azt a feliratot amit egyszer kiírt indításkor azt nemtudom mirevélni :S Ötlet?


Köszönöm, Üdv

2012. júl. 26. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Hiba a frame bufferben, azaz VRAM hiba. Erre utaltam fentebb. Persze csak látatlanban tippelek, úgyhogy vagy igaz, vagy nem, de ez minden egyéb válaszlehetőségre igaz.
2012. júl. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor bármilyen válaszlehetőség jön szóba az hardver/esetleg szoftverhiba, semmiképpen sem hackerkedés. Nagyon köszönöm a válaszaidat, Üdv!
2012. júl. 26. 01:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolj abba bele, hogy amikor a windows logót látod, akkor a géped még nincs is a hálózatra kapcsolódva, tehát képtelenség, hogy kívülről irkáljanak.


Egyébként nem ártana szétszedni azt a gépet, és kitakarítani a belsejét, különösen a ventillátorokat.

2012. júl. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, viszont én nem feltétlenül arra gondoltam h hálózatról irkál vki, hanem mondjuk a Windows rendszeren végez el egy ilyen szoftver oldali módosítást egy vírus. Bár ez már tényleg nagy programozási tudás szükséges (gondolom).


A kitakarítás pedig tervben van.


Köszönöm a válaszodat, Üdv

2012. júl. 26. 02:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ördög nem alszik, láttam már ilyet, amikor keresztfiam laptopján megjelent egy kis ablakban a Game over szöveg, ismeretlen karakterek voltak alatta. Nem volt net (sticket használ). Töröltem az összes ideiglenes internetfájt (.temp) Ccleanerrel, aztán fel tudtam menni a netre, NOD32 frissitette magát és nekiesett a trójainak. Kékhalál, összeomlott a rendszer. Már készítettem a telepítő CD-t, amikor jó 20 perccel később felállt újra a rendszer.

Ezt futtasd le: [link]

2012. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, Üdv
2012. júl. 28. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!