Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az AVG vírust jelez egy DVD-n...

Az AVG vírust jelez egy DVD-n lévő . EXE-re, sajnos mivel DVD-n van nemtudom törölni/karanténba helyezni. Nem futtatom a fájlt, mégis kiírja az AVG h megnyitáskor azonosítva. Így okozhat problémát?

Figyelt kérdés

Szal AVG 9-em van. Van egy játék telepítőm, és a gyökérkönyvtárában lévő hoodlum mappában van 3 file, ebből nekem az egyik kell. Adott a mappában egy másik fájl, amire nekem nincs szükségem, egy .exe fájl. Ha használom a DVD-t nem ír ki h vírust talál stb. Ha belépek a könyvtárba amiben a fájl van, ezt írja ki az AVG:


A megnyitott fájl fertőzött

Fenyegetés azonosítva

Fájlnév: f:\hooldum\hlm-intro.exe

Fenyegetés név: Trójai faló: BackDoor.Hupigon.BFA

Megnyitáskor azonosítva


A fájlt NEM futtattam, csak beléptem a könyvtárba amiben van. Ugye ilyenkor az explorer.exe megnyitja a fájlt hogy kiolvasson pár infót belőle hogy megjelenítse a fájlt. Így okozhat problémát? Illetve most azt próbáltam ki hogy nem lépek be a könyvtárba, hanem parancssorral másolom ki a könyvtárból azt a fájlt ami nekem kell (amin nincs vírus). Kipróbáltam így nem írta ki az AVG a vírusüzenetet. Ugye ha így másolom ki akkor a vírusos fájl nem kerül használatba tehát semmilyen kárt nem okozhat ugye?



Köszönöm előre is, Üdv


2012. júl. 28. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond. Nem nyitja meg az explorer sem csak "átnézi", de nem futtatja. Ez a valósidejű víruskeresés. Valószínűleg egy crak fájl lehet, mert azt gyakran nézi vírusnak egyik-másik irtó, de nem lesz semmi baj belőle, másold csak, ha engedi...
2012. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, üdv
2012. júl. 30. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!