Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen ingyenes védelmet...

Milyen ingyenes védelmet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Eljutottam arra a pontra, hogy tanácstalan vagyok és a segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen ingyenes védelmet ajánlanátok.

Olvastam olyat, hogy Kingsoft Antivirus 2012 nem tudom érdemes-e feltelepítenem.

Gondolkodtam a Panda cloud free-ben, de ahhoz pedig kellene egy tűzfal.

Nem tudom mi lenne jó ami eléggé szépen védené hosszútávon a gépemet. Állandó internet kapcsolatom van ha esetleg kérdés lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 10. 21:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat comodo internet security pro 2012 maradt elég jó már talált egy kártevőt el is pusztította elég jónak minősítettem régen is mikor pl bitdefender total security 2012 volt a gépemen és egy sima gyenge vírus meg tudta fertőzni a bitdefendert amit comodo killswitch-el és Comodo Cleaning Essentials keresővel is megtaláltam,hogy vírusos eléggé jó védelme van ahhoz képest egy ft-ba sem kerül és nem is támad meg mindent pl tesóm metinezik a kisebbik és valami funnyworld vagy miért nyavajgott ,hogy a bitdefender kitörölte a nem tudom mit és nem indult el akkor jöttem rá túl heurisztikus a bitdefender mert más vírusirtó nem jelzett rá és attól a perctől nem bízok a tesztekben. Remélem erősen fogja védeni a gépemet. Eddig minden jól működik.
2012. aug. 11. 12:10
 12/19 anonim ***** válasza:

#9


És ha a tesztekben azt mondják hogy a Comodo program tud kenyeret sütni akkor azt is elhiszed? :D

2012. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan vette,de látszik nem járt még a cég honlapján... comodo(.)com () nélkül
2012. aug. 11. 13:46
 14/19 anonim ***** válasza:

@13:45: Nem tudom, hogy csak provokálni akarsz, vagy ennyire gyenge a felfogásod.


Mint már írtam évek óta használom és ezek mellé mondtam még a teszteket, amit képzeld nem (hozzád hasonló?) vérpistikék csinálnak otthon anyuci nappalijában, hanem informatikai biztonsággal világ szinten foglalkozó nagy cégek. "Kicsit" többet értenek hozzá valószínűleg, mint te.



"Nem tudom honnan vette,de látszik nem járt még a cég honlapján... comodo(.)com () nélkül"

Ha ez nekem szólt, akkor kicsit nézz vissza, ÉN ajánlottam ezt neked és mint már írtam is ÉVEK óta használom.

Nem a Pro-t, hanem a simát kell leszedni, amit linkeltem is. A

z TELJESEN INGYENES nincs, 1 éves limit...

Az egyetlen különbség kb, hogy 24 órás techsupport.

2012. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szövegértésed = 0


Nem is értem mit keresel itt ebben a kategóriában ha nem bírsz értelmezni egyszerű mondatokat :D


Én sose kérdőjeleztem meg a szakemberek tudását,nyilvánvalóan többet tudnak nálam,de attól még nem kell nekik elhinni mindent.Nagyon is manipulálhatóak ezek a tesztek,még jóhogy jókat fognak róla mondani csakhogy minél többen használják,még akkor is ha sz*r lenne a program.Kapcsolatok,pénz stb kérdése az egész,nem kell ennyire hiszékenynek lennie az embereknek


Olcsó húsnak híg a leve.Én nekem mindig is előítéleteim voltak az ilyen ingyenes programokkal,minek van prérium szolgáltatása ha már az ingyenes verziója is ennyire "megbízható" Ki fizetne akkor érte?


Egyébként ha az ember ésszel használja az internetet és nem is nézeget "olyan" oldalakat akkor nem kell ahhoz annyira komoly vírusírtó vagy tűzfal.Ilyen esetekben persze hogy nem kell a Commodo-nak csinálnia semmi komolyabb dolgot de azért megnézném mit csinálna egy jelentősebb hacker támadás ellen ez az ingyenes program.Mindennek ára van,így a nagyobb biztonságnak is

2012. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Nem is értem mit keresel itt ebben a kategóriában"


Azért vagyok itt, mert (veled ellentétben) én informatikus vagyok és képzeld segíteni szoktam másoknak.


Amiket te leírsz puszta találgatás és feltételezés ráadásul látatlanul, amiért csak gratulálni tudok.


Valamint képzeld, én értettem, hogy mit írtál, de te továbbra is csak az elméletedet hangoztatod, amit már több érvvel cáfoltam.

De nyugodtan fizesd ki és vedd meg amit akarsz. (Mert remélem ugye tudod, hogy a torrentről és innen-onnan leszedett tört verziók sokkal veszélyesebbek, mint az, ha semmit nem teszel fel.)


Nézd meg mi a különbség a fizetős és az ingyenes verzió között. Nahát, nincs 24/7-es élő support és nem adnak 500$-t ha netán ESETLEG egy vírust vagy támadást nem kap el a rendszer.

Hát igen, ez baromi nagy különbség...


Hidd el, PONT az informatika és azon belül is a szoftverek egy olyan terület, ahol az ingyenes nem biztos, hogy rosszabb, sőt...

Sok olyan program van amiből az ingyenes verzió még jobb is.

Csak, hogy egy másik példát említsek: 7zip és mondjuk WinRAR.

Utóbbi fizetős (elvileg, csak ugye mindenki átnyomja a figyelmeztetést és használja), előbbi pedig teljesen ingyenes és sokkal jobb algoritmust használ, amivel hatékonyabb is.

A te logikádat követve ez képtelenség lenne.

2012. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
NE VESZEKEDJETEK!!! Szerintem is fizetős védelemnek semmi értelme, de tört verzió annyit se ér mint egy ingyenes pl Avast! hiába írja pl érvényes 2013 ig és a lilenc tulajdonosa valami ismeretlen orosz hacker aki lehet hamis frissítéseivel nyomja tele a géped...
2012. aug. 11. 21:07
 18/19 anonim ***** válasza:

#16


Sajnálattal közlöm hogy én is informatikus vagyok de nem a naívabb fajtából,én nem hiszek el mindent amit a médiában mondanak nekünk


Ha nem tapasztaltam volna ilyen dolgokat akkor nem is mondanék ilyeneket.Tapasztalatból mondom hogy az ilyen 1 éves ingyenes programok nem megbízhatóak(Tudom hogy amit te mondtál az végig ingyenes) ilyen például az Avast,persze lehetnek kivételek de akkor is.Most ez olyan mintha luxusprostit kínálgatnának ingyen


Tehát nem tudom milyen elméletekről meg cáfolatról beszélsz,én ezt mind tapasztaltam.Nem is értem miért vagy ennyire fenn akadva ezen.Én sosem szidtam azt a programot amit te írtál de mégis nekem válaszoltál írván hogy te ezt meg ezt használod 1000 éve ez így meg úgy tökéletes bla bla bla jól van és?Mondtam én olyat neked szegezve hogy ez már pedig nem jó program?Nem,csak azt hogy az ilyesmi programokkal előítéleteim vannak


"De nyugodtan fizesd ki és vedd meg amit akarsz."


Ebből is látszik hogy szövegértésed 0,te biztos hogy informatikus vagy?Már csak azért is kérdezem mert oda azért nem árt ha érted a szöveget.Sose írtam azt hogy én megveszem ezeket a programokat,én a 30 napos próbaverziókat preferáltam ennyi az egész.


A WinRar meg a Winzip az teljesen más kategória,azért egy vírusírtónak komolyabb dolgokat kell csinálnia,nem azt mondtam hogy minden ingyenes program sz*r


Nem tudom milyen program a Comodo,sose használtam de eddig is megvoltam nélküle.Ennyi,nem tudom mit kell itt nekem esni és okoskodni feleslegesen

2012. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

30 naponként cserélgeted a programot?

Vagy miként intézed ezt?

Tök jó ezt preferálni, de legálisan nem túl kivitelezhető.


Én sem hiszek el mindent, de ha tényleg informatikus vagy ezt a programot ismerned kellene... Végül is csak az egyik legjobb tűzfal ami jelenleg létezik.

(Hátha most majd megismered, érdemes lenne.)



Ettől függetlenül az az elmélet, hogy minden ami ingyenes, rögtön gyanús hülyeség.

(Az Avast alapvetően egy gyenge program, ezzel nem csodálkozom, hogy rossz tapasztalatod volt...)


"biztos hogy informatikus vagy"

Ha szeretnéd, akkor nagyon szívesen megmutatom a diplomámat is akár.



"sose használtam de eddig is megvoltam nélküle"

Ebben az esetben előbb talán használni kellene, mielőtt véleményt alkotsz róla. Igen, hoztál egy példát ami rossz volt és következtetésként ott volt az, hogy szerinted az ingyenesek nem jók ("Amik meg 1 évig ingyenesek azok szerintem már eleve bűzlenek").

Pusztán erre válaszoltam, hogy helytelen ez az állítás és próbáltam bizonyítani is neked, hogy tévedsz ebben.

2012. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!