Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek ha 2014. talán...

Szerintetek ha 2014. talán áprilisában megszűnik a Windows XP támogatása, vagyis nem lesz hozzá több biztonsági frissítés, attól még antivírus, tűzfal elérhető lesz rá, vagy a biztonsági szoftveres cégek sem írnak majd rá védelmi programokat?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Új programokat nem írnak, de a régiek természetesen elérhetőek lesznek és hogy frissítéseket adnak-e ki a cégek a programjaikhoz... majd kiderül...
2012. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Én akkor teljesen átállok Ubuntura. Akinek csak 1 GB a memóriája, az nem is nagyon tehet mást, támogatás és frissitések nélkül az XP nulla lesz. Lassú, akadozó, vírusveszélyes. Ha lenne legális, felesleges csicsák nélküli Windows7, amelyik gyors lenne 1 GB memóriával is, megvenném. De a Microsoftot nem érdekli, hogy a felhasználók egy részének gépet kellene cserélnie, amikor pénze sincs rá. Nekik csak a BIZNISZ a fontos. A megoldás a LINUX.
2012. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#2: Win 7 starter
2012. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Komplikato ***** válasza:
Az XP-nek tök mindegy, az eddigi összes frissítéssel is egy átjáróház. Van egy csomó dolog ami a Vista/W7 esetén is csak a biztonsági központ bír megállítani.
2012. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Komplikato ***** válasza:

"Ha lenne legális, felesleges csicsák nélküli Windows7, amelyik gyors lenne 1 GB memóriával is, megvenném."


Ehhez kell kb. 1db ember aki be tudja állítani, nem kevesen használnak W7-et 1Gb-os netbookon, pedig az aztán 5-10 évvel ezelőtti színvonal És megy nekik.


"De a Microsoftot nem érdekli, hogy a felhasználók egy részének gépet kellene cserélnie, ..."

Miért kéne a Microsoft Új rendszerének 810 éves gépeken jól mennie???

2012. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A Linux (Ubuntu) még 10-12 éves gépeken is tökéletesen fut és nem kell se tűzfal, se virusirtó. Kell a kutyának a Microsoftos vírusgyár.
2012. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
2 - Én is ezen vagyok kiakadva, hogy aki örül, hogy 1x meg tudta venni a gépet meg a Windowst, annak most nem lenne elég "csak" új Windowst vennie, hanem új gép is kellene... Azt hiszem, én is Linuxra fogok majd áttérni, mert én még az a fajta vagyok, aki nem vesz újat, amíg a régi működik. Új Windowst meg akkor se vennék. 1x megvettem, többször nem fogom. Szívja más vérét a Microsoft!
2012. szept. 15. 14:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bízok a tört ilyen-olyan Windows7 akármikben. Én is megvettem egyszer az XP-t, most vegyek másikat jó sok pénzért? Örülök, ha tíz évben egyszer tudok venni új számítógépet. Windows8 nagyon csicsa, de éppen ezért ahhoz sem elég 1 GB. Linuxot fogok feltenni, a régi kis gépemen az fut és már megtanultam a kezelését. Azt hiszem, a szegényebbek milliói ezt fogják tenni világszerte.
2012. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8 - Egyetértek. Én is akcióban, és kamatmentes részletre vettem a gépemet, hűségnyilatkozattal és kamatmentes részletre vettem az XP-met is. Nekiállok tanulmányozni a Linux fórumokat, és megtanulom kezelni. A mindenféle feltört szoftverekben én sem hiszek.
2012. szept. 16. 01:04
 10/16 anonim ***** válasza:

A régi kukából mentett kis notebookon Ubuntu 10.4 van fent, kiválóan működik és az Ubuntu hasonlít a legjobban a Windows-ra, nekem egy hét után már nem volt vele semmi gondom. Aki megszokta a gördülő menűk kezelését, annak nem jelenthet semmi gondot. Az igaz, hogy segítséggel telepítettem, de pl. az Iroda LibreOffice lett OpenOffice helyett, ez sokkal jobb. De nem kell képszerkesztő (benne van a GNOME), nem kellenek driverek, se vírusirtó rá.

Ez a jövő útja: LINUX.

2012. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!