Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ip szeretnék váltani mert...

Ricsi5 kérdése:

Ip szeretnék váltani mert bannoltak egy szerverről de ip bann na mind 1 a lényeg hogy kellene váltanom IP-t és probáltam sokféleképp de nemtudom hogy hogykell?

Figyelt kérdés
Ruterem van,ha valaki esetleg tudja hogy kell ezeket az alapokat probáltam hogy kihűzni visszadugni stb. nem MENT!

2012. okt. 9. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha újra indítod a routert akkor elvileg cserélnie kell az IP-nek.

Amúgy meg ne cseszd el mások játékát!

2012. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A router újraindítástól nem lesz új IP-d. Ha olyan szolgáltatónál vagy ami dinamikus IP-t ad, akkor talán a modem újraindításával, de az sem biztos, sokszor attól sem vált.

Amúgy meg biztos nem véletlenül bannoltak, szóval így jártál.

2012. okt. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

TonyStark: szolgáltató függő. Mivel nem mondta, hogy modeme is van, lehet hogy nincs is neki saját.

Diginél például a router restart a legtöbbször új IP-t eredményez.

2012. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaz, nálam pl (UPC) még a modem restart sem. Hónapok óta ugyanaz az IP-m, holott elvileg dinamikus.
2012. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én T-Home-os vagyok, és csak akkor változik az IP-m amikor újraindítom a routert. (Általában, és ennek örülök, mert szeretem ha fix az IP-m. :))
2012. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ:

Ha Dinamikus az IPd (Mobilnet)

akkor egy teljes restart

Ha pedig normál neted van pl T-online, stb

akkor megszívtad, ugyanis sehogy

2012. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon részletesen írnak ezekről a dolgokról

[link]

Magyarul Proxy,VPN,vagy kézi beállítás a szolgáltató DHCP tartományából ezer százalékosan működik az összes megoldás ezek közül olvasgasd végig.Vagy rákeresel hogy IP Port proxy vagy hide my ass ezt Pl firefoxnál Eszközök/beállítások/haladó/hálózat/beállítások itt kézi proxybeállítás HTTP Proxyhoz beírod a címet majd másik rublikába a portot majd ugyanazon proxy használata minden protokolhoz pipa.Ez az un IP elrejtése proxyval ha nem elrejteni hanem megváltoztatni akarod akkor kézi beállítás a szolgáltató DHCP tartományából.Magyarul IP-t alhálózati maszkot alapértelmezett átjárót DNS-t te állítod be kézzel nem DHCP-n kéred le autó matikussan.Router esetében ezt a routerben kell konfigurálni keresd meg benne a szolgáltató által leosztott ezen adatokat majd egy lehetőséget ahol ezeket állíthatod.Persze ez utóbbit nem igazán szabad hogy te állítgatod.

2012. okt. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!