Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusírtó program felesleges...

Vírusírtó program felesleges ha van a gépen? Azt írják sokan hogy elég a tűzfal mert a vírusírtók csak lassítják a gépet!

Figyelt kérdés

#felesleg #a vírusírtó program?
2012. okt. 10. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A tűzfal csak a be-ki menő forgalmat szűri. A vírusokkal nem foglalkozik. A vírusirtó tényleg lassít a gépen, de ha normálisan használják a gépet, akkor megakadályozza, hogy zombi legyen a gépből, vagy egyik napról a másikra eltűnjenek dolgok. Ha routerről használod a gépet, akkor talán a vírusírót még fontosabb, mint a tűzfal.

Persze vannak komplett eszközök, pl az Eset Smart Security-je, amiben tűzfal, vírusírtó és még egyebek is helyet kaptak. Az mellé már nem kell más real-time védelmi program.

2012. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2012. okt. 10. 11:29
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
en evek ota nem hasznalok se virusirtot se tuzfalat, 90% foloslegesnek tartom mindkettot
2012. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
andrysh: valszeg te vagy a király, de a legtöbb user nem tudja megvédeni magát a támadásoktól. (Vajon mit találna egy vírusirtó, ha feltelepítenéd?)
2012. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nem mondtam hogy kiraly vagyok, ez csak a szemelyes velemenyem

igen biztos talalna valamit, de nincs olyan rejtegetnivalom es 6 ev alatt soha nem kaham el olyan virust ami hazavagta volna a gepem

2012. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én meg inkább a tűzfalat hagynám ki, mert a vírusirtó sokkal többször lép akcióba nálam. Alapnak (ha nem is ér sokat) meg ott a win tűzfala.

A fontosságuk meg függ a szokásoktól is. Ha sok a warez stb., akkor nő a veszély is. Munkahelyi gépeken meg könnyen terjed pendrive-on az autorun vírus, amit aztán hazavisz a delikvens...

Persze én is hallottam már csodaszámba menő sztorikat vírusirtómentes gépekről, de én is kíváncsi lennék egy olyan gép leellenőrzésének eredményére is.

Nekem jól szolgálnak, és hasznukat is veszem, bármennyire is fogják a gépet, mert nélkülük meg más fogná, és sűrűbben kellene újratelepíteni is wint.

2012. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vazeratti +1

Nagy felelőtlenség vírusirtó nélkül használni a gépet.

Persze vannak olyan IT zsenik akik enélkül is megvannak, de az átlag user álmában sem lesz soha azon a szinten, szóval tessék csak szépen feltenni.


Amúgy vannak már olyanok is amik szinte semmit nem lassítanak a gépen, pl Panda Cloud.

2012. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
igaz, meg lehet a gép vírusirtó nékül okos használlattal,de ugy is veszélyes,hallotam olyanról,ahogy megvédte gépet tűzfala én azt hiszem a comodot használt vagy online armort comdonak van defenseje online armornak meg más egyéb védelme keyloger,web védelem...De szerintem jó lenne ha használnál vírusirtót, úgy biztonságos meg ahogy ellötem irták a panda cloud tökéletes lenne neked,nem lasitja a gépe,nem rinyál feleslegesen,clouddal müködik igy nem kell neki adatbázis frisitis folyton friss adatbásal rendelkező vírusirtó itt tudod letölteni: [link] tud magyarul. sajnálom a helyesirási hibákat.
2012. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 11. 09:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Jó tűzfal nagyon fontos!

Ha felelős és értelmes a felhasználó, akkor e mellé már csak kisebb fokú antivírus-védelem kell,

ha ostoba, akkor a kegkeményebb vírusvédelmek kellenek neki (pl. Kaspersky fizetett!).


A tűzfal az alap, mert az rejti el a gépet a külső támadásoktól.


Okos felhasználónak akár egy MBAM vagy SAS is elég mellé (fizetett verziók!).

2013. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!