Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusdefiníciós adatbázisok...

Vírusdefiníciós adatbázisok vegyítése lehetséges?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy talán egy kiszemelt víruírtóra (ami nem lassít annyira) most mondjunk például Avastra (jó ez is lassít egy kicsit, de ez csak példa) rá lehetne e tenni mondjuk egy NOD32 vírusdefiníciós adatbázisát? Ezzel csak azt szeretném elérni, ha egy antivírus több vírust ismer fel egy avast, akkor talán többet is tud törölni nem? Azaz ha mondjuk az avast felismer egy trójait, de nem ismert fel egy férget, amit az eset felismerne, és hogyha az eset adatbázisát beletenném az avastéba akkor felismerné a trójait és a férget is? Érdekelne az is hogy ha meg lehet oldani, akkor hogyan? Előre is köszi!
2012. okt. 29. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem megoldható. Nem valószínű hogy egymás adatbázisát tudnák olvasni a vírusírtók, de lehet hogy direkt úgy csinálják, hogy a konkurencia vírusírtója véletlenül se tudja az ilyent olvasni, hiszen sok múlik egy ilyen jó és friss adatbázison, tehát a cél hogy egyedi legyen és a másik írtó ne tudjon vele mit kezdeni...
2012. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És azt úgy nem lehetne megoldható, ha mondjuk átírom a nod32őjét az avastéra? Kicsit pöpec munka lenne de kivitelezhetőnek tűnik...
2012. okt. 29. 17:06
 3/8 belapus ***** válasza:
Az ismertebb vírusirtók valószínűleg ugyanabból az "adatbázisból" dolgoznak, csak máshogy nevezik el a kártevőket.Vagyis, amit a NOD megtalál, azt az Avast! is megtalálja.És a többi is.
2012. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 belapus ***** válasza:
Az "ugyanabból az adatbázisból" talán félreérthető.Úgy gondoltam, a vírusirtó cégek folyamatosan monitorozzák az internetet, és a talált (új) kártevőket a saját laborjukban megvizsgálják,elnevezik,kidolgozzák ellenük a védelmet és adatbázis frissítéskor telepítik a saját vírusirtójukhoz.
2012. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, bár mégis vannak olyanok amit nem tud felismerni az Avast, míg a NOD igen és ugyanez fordítva... Szerintetek, ha dolgozni szeretnék, akkor Linuxot tegyek a gépemre, mert olvastam, hogy az admin jog nélkül semmit nem telepít magára, hacsak nem engedélyezem. Igazából még nagyon semmit nem tudok a Linux védelméről valaki elmondaná nekem, hogy hogyan is működik ez?
2012. okt. 29. 17:53
 6/8 belapus ***** válasza:
A Windows a legelterjedtebb operációs rendszer, ezért erre készítenek leginkább vírusokat.Azonban van már MAC-re is, és biztos lesz Linuxra is.
2012. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
amúgy linuxra is van vírus ha jól tudom 16 van belőle
2012. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen a válaszokat!
2012. nov. 2. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!