Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha feltöltök egy videót a...

Ha feltöltök egy videót a youtube-ra, amiben egy szerzői jog által védett játék szereplői szerepelnek és a játékból vannak benne zenék, effektek és hangfájlok, akkor ha feltöltöm, az szerzői jogsértésnek számít?

Figyelt kérdés
És ha kiírom az elejére angolul(hogy mindenki értse) hogy - a szereplők és a hangfájlok a ... tulajdonát képezi, ez csak egy fan videó, nem szeretném megsérteni a szerzői jogokat. Forgalomba nem hozom. - Ezzel ki lehet küszöbölni az esetleges problémákat, vagy ezt nem fogadja el egy játék cége? És egyáltalán a youtube-ra való feltöltés forgalomba hozásnak számít? Ha lehet, ne laikusok válaszoljanak, hanem akik jártasak az ilyen jogokban, de azért a többiek válaszát is szívesen fogadom. :) Ha jogász vagy, vagy annak tanulsz, azt írd ki pluszban, hogy tudjam! Köszi!

2012. nov. 12. 14:56
 1/4 tomala válasza:
100%

Joghallgató vagyok, és igen, ez a szerzői jogok megsértése.

Mindenfajta olyan felhasználás annak számít, amire a jogok tulajdonosa nem adott engedélyt. Nem csak a kereskedelmi forgalom.

Ezen az sem változtat, ha odaírod, hogy kinek a jogát sérzed éppen, vagy hogy te nem akartad.

Ugyanakkor a legtöbb kiadó nem vadászik az ilyen videókra, mivel reklámként értékelik őket.

A legrosszabb, ami történhet veled, hogy a youtube eltávolítja a videót a kiadó kérésére.

2012. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) tehát akkor ők tökre leszarják ezt, mert nem jelentős a jogsértés?
2012. nov. 13. 17:20
 3/4 tomala válasza:
Perelni nem fognak, mivel a kár, amit okozol ezzel, gyakorlatilag 0 Ft.
2012. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Nem vagyok jogász, csak saját tapasztalat:

esküvőmön készült videót feltöltöttem a Jutyúkra, mire másnap jött az email, miszerint az általam feltöltött anyagon a Warner Chapel tulajdonát képező zene található (nyilván az bevonulás/aláírás/pezsgő alatt szóló zenét ismerte fel valaki vagy valami). Szerintük a teendő az, hogy valószínűleg nem kell csinálnom semmit. Ha nem tetszik a jogtulajdonosnak, majd megkeres és akkor bizonyíthatom, hogy vagy én rendelkezem a jogokkal, vagy a használata nem lépi túl a "fair use" határait.

Szóval nyugodtan feltöltheted -ha valakinek nem tetszik, úgyis értesít...

2012. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!