Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez mitől lehet? Már vagy 3...

Ez mitől lehet? Már vagy 3 hónapja nem honfoglalóztam de ma eszembe jutott és gondoltam belépek játszani egy kicsit. Mikor írtam be a felhasználó nevet ugye az enyém már régóta meg van jegyezve.

Figyelt kérdés
Beírtam az első betűjét és ki is adta viszont egy másik felhasználó név is volt alatta ami nem az enyém, sose léptem be olyannal nem is ismerem. Ez azt jelentheti hogy vírus által valaki feltörte a gépemet és hozzáfér? Két vírusírtó van a gépen: Malwarebytes és Spyware. Ezek jók? A NODot már nem engedte feltenni. Téli szünetben újra lesz telepítve a gép de addig mit csináljak? Honnan tudhatom, milyen jelei vannak annak, hogy ha más is hozzáfér a gépemhez?

2012. nov. 29. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű megoldás lehet, hogy valaki más (családtag?) használta a gépet?


Másik megoldás:

A böngésző nem feltétlenül csak az adott oldalra jegyzi meg a feladható input mező tartalmakat, hanem az input mező nevéhez is párosítja azokat.


pl. ha van egy gyakran használt email nevű input mező mondjuk weboldal1-en, amit te kitöltöttél már, akkor ha a weblap2-n is van egy ilyen nevű input mező hogy email, akkor feldobhatja az imént említett lehetőset is, pedig még nem is jártál az adott oldalon.

2012. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem semmi ilyesmitől nem kell félned, hogy valaki hozzáfért a gépedhez.


Azért láttad azt a másik felhasználónevet, mert ha be van kapcsolva, hogy a windows jegyezze meg a felhasználói név jelszó párost, akkor azt a windows csak azonositók alapján tudja eltárolni.


No most a honfoglalon a belépésnél magának az Edit mezőnek van egy azonositója (A következő módszerrel lehet kideriteni: Szerkeszteni kell a weblapot - majd kijelölni az edit mezőt - Ürlapmező tulajdonságainál : megkapod az Edit mező azonositóját), ami a honfoglaslónál a következő : loginname


Ha másik lapon, (vagy esetleg egy harmadikon) egy másik Edit mezőnek ugyanez a neve, akkor azon a lapon is és a honfoglalónál is felajánlja mindkét nevet a letároltak közül.


Tehát egy másik lapon valaki (öcséd/hugod/bátyád/nővéred, anyukád, apukád, egy haverod vagy esetlegesen Te magad) belépett mondjuk egy levelezőrendszerbe, ahol az Edit mező neve szintén : loginname a windows padig szépen megjegyezte, és alig vár az alkalomra, hogy felajálhassa belépéshez.


Üdv.

2012. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem írtam le elég konkrétan :S Írtam, hogy nem ismerem és azt arra értettem, hogy nem családtag se barát tehát ilyen felhasználója senkinek sincs se a családban se a barátaimnak.. Teljesen ismeretlen.. És már nagyon régóta honfoglalózok de ilyet még sosem csinált :/ Ezért ijedtem meg.. De akkor nincs okom az aggodalomra? Egyébként köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 29. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!