Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feloldott processzor mag...

Feloldott processzor mag probléma. Vélemények?

Figyelt kérdés
Ma megkaptam az uj gépem, amiben a cpu egy amd athlon x3 455 és feloldottam a 4. magját egy asrock 970 extreme alaplappal. Nem is volt gond, tökéletesen betöltött a windows semi hibaüzenet,semmi kékhalál. Megnyitottam az internetet és 1-2 perc mulva mintha hangosabb lett volna a gép, megnéztem Everest programmal a hőfokot és az összes mag 82 fokos volt, ezért kikapcsoltam a gépet, majd letiltotam a 4. magot. Mi lehet a probléma oka? tényleg hibás a 4. mag vagy csak nem elég neki a gyári hűtő? Válaszokat előre is köszönöm
2012. dec. 19. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
gyári hűtő édeskevés oda.
2012. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem,tehát ezt nem a 4.mg hibája okozza? egész egyszerűen kevés a hűtő és zért melegszik az összes mag 80fok fölé 5-10 perc alatt??
2012. dec. 19. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
akár lehet 4. mag hiba is, de rakj ide egy CPU-Z képet, és megmondom, hogy feloldódott e vagy nem.
2012. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt a kép: [link]


Viszont levettem 2,90 ghz-ra a iosba, igy phenom 4-nek jelzi és alapjáraton csak 43 fokos :)

2012. dec. 20. 10:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom,hogy gond-e az ha az level 3-as cache nem nyilt meg, mert látom a képen. Viszont most visszaálitottam 3 magosra és azért lassabbnak érzem jóval, tehát az az L3-as cache nemtudom mit és mennyit számit
2012. dec. 20. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Aha-aha. Bár 4 magossá feloldódott, de az L3 Cache nem nyílt meg sajnos, az csak ritkán szokott, 15-20% eséllyel. De hagyd 4 magoson, még így egy kicsivel erősebb, mint egy Athlon II X4.
2012. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Á értem,köszi szépen a segitséget, azért örülök legalább egy kicsivel erősebb lesz:)
2012. dec. 20. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!