Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan védjem ki a Ddost?

Endlord kérdése:

Hogyan védjem ki a Ddost?

Figyelt kérdés
Haverom berágott rám és valahogyan ki akarnám védeni

2012. dec. 21. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
DoS -olj vissza másik szerverről az ő címére, ha kérdezned kell akkor valószínű ez az egyetlen mód amivel próbálkozhatsz.
2012. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Meg azért írhattál volna picit konkrétabb magyarázatot is, mint dosolnak és hogyan..


pár link:

[link]

[link]


amúgy tipp: valószínűleg DoS-ról van szó, nem DDoS-ról.

2012. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"amúgy tipp: valószínűleg DoS-ról van szó, nem DDoS-ról"


hát ez tippnek eléggé erős :)

2012. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Részemről nem tipp, ha a haverja rágott be rá akkor biztos nem DDoS, ez a kérdező felé tipp, hogy mi után nézelődjön.
2012. dec. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért, havert nem lehet DDoS-olni? :D

Próbálkozz valami tűzfallal, illetve jegyezd meg az IP címeket (pl ESET kiírja hogy miről támadnak), majd küldd el nekem PM-ben, írok a stresser cég tulajának (hogyha cégtől nyomja) hogy állítsák le mert per lesz.


Ha kell bármi infó DDoS-sal kapcsolatban, bárki írhat PM-et, elég nagy bázissal rendelkezem benne.

2012. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

DDoS az nem egy gépről / szerverről kell, hogy fusson, ha haverja támadja akkor valószínűleg nem erről van szó.

2012. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem meg nem lesz semmilyen dos csak valakinek nagy volt a szája..
2012. dec. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Viper, tudom hogy nem egy szerverről fut, de nekem is van stresserem és ha nagyon ideges vagyok néha tudnék ddos-olni másokat.
2012. dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"és ha nagyon ideges vagyok"


úú de menő

2012. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha van routered akkor következőd csináld.

Menj be a routered admin felületébe.

Itt a firewall beállításokra menj( valszeg angol lesz)

lesz elvileg egy dos beállítási lehetőséged.

Lesz egy ilyen szöveg, hogy ping of death: ide írj be egy 1-10 közötti számot.

Meg lesz egy syn-flood is: ide is írj be egy 1-10 közötti számot.

Mentsd el és aktiváld a routered tűzfal funkcióját. Ez egy darabig véd a Ddos támadástól. Viszont, ha sok gép csinálja, akkor akár a router resetelődhet is. És ki lehet bizony használni, hogy bizonyos márkájú routerek visszaállítják az eredeti jelszót, ezt pedig szinte mindeki ismeri. Ha nincs routered, akkor windows esetében tölts le egy ilyen programot,hogy netsh telepítsd fel, vagy tömörítsd ki, és írd be, a parancssorba hogy netsh

majd a ipsecdosprotection, és utána védett van. Ha viszont linuxot használsz, ott ezt a parancsot kell beütnöd:

sudo iptables -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m limit --limit 50/minute --limit-burst 200 -j ACCEPT

Ez nem csinál mást, mint hogy 50 csomagot fogad percenként, így védve vagy a dos-tól. Ha viszont még mindig problémáid vannak, akkor tölts le egy ilyen programot, hogy wireshark, telepítsd fel, indítsd el a hálókártya snifferelését, és küld el pm-ben a fájlt, vagy kérd el az e-mail címemet. Utána nézek én is szívesen, hogy ki volt.

2012. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!