Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Facebook+Freemail feltörés,...

Facebook+Freemail feltörés, mit tehetek? (tudom a tettest)

Figyelt kérdés

Egy rokonomnak megadtam mindkét oldalra tartozó azonosítómat és a hozzá tartozó jelszót. Időközben megromlott a kapcsolatunk, ő pedig megváltoztatta mindkét jelszót.

A facebookon adatmódosítás is történt.

Mit tehetek? Rendőrség szóba jöhet?



2012. dec. 25. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A rendőrség valószínűleg semmit nem fog tenni, a freemail szintén kérdéses, facebook esetében pedig talál, ha a személyid másolatát (a nagyon személyes adatokat kitakarva) elküldöd, lehet átírják a mail címed, de előbb fel kell őket keresni, hogy mit ajánlanak, mint megoldás.


De a legegyszerűbb lenne az ismerőssel beszélni előbb.

2012. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom idehaza mennyire foglalkozik a rendőrség internetes bűncselekményekkel, viszont meglátásom szerint nálad eső után köpönyeg esete áll fent.


TE önszántadból adtad meg neki a felhasználónevet, jelszót szóval még arra se hivatkozhatsz, hogy feltörte.


"Időközben megromlott" A világért se szeretnélek megsérteni, de elég buta dolog volt részedről, hogy nem változtattad meg azonnal a jelszavakat.

Nem tudom milyen időszakra adtad "kölcsön" neki a fiókjaidat, de ha csak 1-2 alkalom volt utána rögtön jelszót kellett volna cserélned.


Meglátogathatod és képen törölheted. Bár ebben az esetben elképzelhető, hogy ő fog feljelenteni testi sértésért.

2012. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok kicsit, hogy könnyebben meg tudjátok ítélni:

A "tettes" a lányom, ő kreálta nekem mindkét fiókot.

Az elmúlt napokban megharagudott rám, belepiszkált a dolgaimba a facebookon.

Megváltoztattam a jelszavam és biztonságban éreztem magam.

Azt viszont elfelejtettem, hogy a freemail maradt az ő birtokában is, így a megváltoztatott jelszót a freemailen ő is láthatta, mára pedig az új jelszóval belépve ő változtatta meg a facebook fiókomat.

Remélem így érthetőbb.

Más ilyen ügye is van már. (vateráról is letiltották)


A facebookomon továbbra is adatokat módosítgat, leveleket küldözget, ezt hogyan tudnám megakadályozni?

A facebookon próbáltam bejelenteni, de csak valami telefonos kódot lehet beütni vagy e-mail címre adott másik jelszó, de az ugye nálam nem játszik.

2012. dec. 26. 01:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem feltörés, hanem a te hülyeséged. Jogilag is más, bár az accountodat használni nincs joga.


"Azt viszont elfelejtettem, hogy a freemail maradt az ő birtokában is, így a megváltoztatott jelszót a freemailen ő is láthatta, mára pedig az új jelszóval belépve ő változtatta meg a facebook fiókomat."


Itt valamit nem egészen pontosan irtál le nekünk, mert megváltoztatott jelszót a Facebook soha nem küld el olvasható formában levélben. Meg általában semmi se.

2012. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!