Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » UBUNTU! Elfelejtetem a jelszav...

UBUNTU! Elfelejtetem a jelszavamat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez az az általános hitelesítő jelszó amivel lehet frissíteni meg szoftvereket leszedni. Sokáig rossz volt nem lehetett bakapcsolni aztán beadtam szervízbe majd mikor visszakaptam azzal szebesültem hogy nem működik egyik jelszó sem amit jónak hittem.


Már vagy fél éve megjelenik nekem a frissítéskezelő de sose tudom megcsinálni mert kéri a jelszót amit nem tudok!


Mit tegyek? Valaki segítsen!!!


2012. dec. 26. 17:50
 1/4 A kérdező kommentje:
ez egyébként egy Eee PC netbook amire lett rendes op. rendzser rakva de ez gondolom nem fontos.
2012. dec. 26. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ne feltöretni akard itt a gépedet.

De ha nincs root jelszó akkor újraindítod a gépet.

nyomj e betüt és az init utánra írd: init=/bin/sh

és elvben bedob a sh shellbe root jogokkal ott írd be passwd tefehasználóneved majd enter

és átírod ezután reset és megvan a jelszó

2012. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mit írok át? köszi amugy
2012. dec. 26. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudod van a grub rendszerbetöltő, ez az újraindítóképernyő után van. Ezek azok a szöveget, amikkel be tudsz jelentkezni. Normál esetben a fel le nyíllal tudsz navigálni köztük. Remélem érted.

Az elsőre nyomsz egy e betűt Bejön egy hosszú szöveg. Keresel egy olyan kifejezés, hogy init=/boot/ - valami ide nem a valami kijefezés lesz, hanem valami más-

Ehelyett beírod azt, hogy init=/bin/sh

Ezután nyomsz erre egy entert Majd bejön ha sikerült egy parancssori ablak. Ha az első sor login: akkor próbáld meg beírni, hogy root jelszó semmi, ha nem jön be akkor root jelszó toor ,ha ez sem szólj, legrosszabb esetbe telepítsd fel újra, de megpróbálok segíteni. Ha viszont beenged, akkor írd be a parancssorba: passwd -te usernamevet-, bekéri kétszer a jelszavadat ez lehet a régi is akár, és indítsd újra a géped. Esetleg előtte próbáld meg szerviz nevét, vagy a te nevedet jelszónak.

2012. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!