Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kékhalál probléma. Segítség,...

Kékhalál probléma. Segítség, Fontos?

Figyelt kérdés

Naponta 1-2x bejön a kékhalál azt írja hogy

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL alább meg hogy NETIO.SYS.

Mi lehet a probléma?Csináltam egy képernyőképet éppen hogy sikerült lekapnom ezért a széle nem látszik de a lényeg és a STOP kód látszik, ittvan: [link]

Ha csökkentett módban indítom el akkor nem jön be csak a képernyő felbontása korlátozódik 1024x768-ra és nem működik a hang, azt íja ott lent az ikonnál hogy audiószolgáltatás nem müködik.Driverekkel nincs probléma.Mi lehet a gond,Kérlek segísetek.Értelemes válaszokat Felpontozok.



2012. dec. 29. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nem hardveres probléma( ami mondjuk szerencse) Virusod volt?

A csökkentett módot azért ajánlja, hogy ott hozd helyre a dolgokat, a felbontás változása meg hogy nincs hang az ilyenkor normális.

Érdemes lenne ezt a sys fájl-t felülírni egy másik gépről származóval. Majd normálisan elindítani.

ha nem akkor marad az újratelepítés

2012. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 csacsi2 ***** válasza:

[link]


Töltsd le ez részletezi a hibát!


Próbáld meg helyreállítani a rendszerfájlokat!

Futtatásba: cmd

A parancssori ablakba:

sfc / scannow

2012. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Virus, nem hiszem hogy lenne, több antivirussal is átnéztem többször, registry-t is takarítottam de semmi.Megpróbálom felülírni majd a fájlt csak az a baj hogy tudtom szerint nem engedi felülíni a rendszerfájlokat.

Lefuttattam már 1x ezt de lefuttatam még 1x most is de csak ezt írta ki: "A Windows Erőforrás-védelem nem tapasztalta az integritás megsértését.". Ebből gondolom hogy nem talált hibát, viszont vmi csak van a gépemmel.

Letöltöttem már a bluescreenview-t már pár nappal ezelött, csináltam pár képernyőképet:

[link]

Ezzel a progival megtudtam nézni a kék képernyőt is ami be szokott jönni:

[link]

Várom a további válaszokat, ment a ződkéz.

2012. dec. 29. 22:16
 4/11 csacsi2 ***** válasza:

Amiknek utánanéztem, mik okozhatják:

I.)Új Softver telepítés főleg vírusírtók / spyverírtók

IqBit MalvareFrighater, Bit Defender és tsa. (szedd le őket ha elmúlik keress másikat.

II.)Új Driverek (írtad nem frissítettél és nem ír hibát) lehet le kellene (videokártya,hangkártya,nyomtató ,scanner)

III.) Egyszerü konfigurációs beállítás változás

IV.) Kevés a virtuális memória (Pagefile) kb.:1000 MB kell.

V.)Registry hiba!


Írják még a Windows Update-t...


milyen registry tisztítód van?!A CClean és tsa nem elég jók!

Registry Reviver,JV16PowerTools hatásososan takarit igen mélyen itt főleg az aciveX vezérlők és mélyvizsgálat!


A Registry Reviver- elküldöm PM-ben (portable).


Sajnálom Többet nem tudok mondani!

Sok sikert, írd le mire jutottál!

2012. dec. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Átnéztem a gépet mik vannak benne.

IObit Malware Fighter fennt volt még a System Care-el töltődött le, ezt letörölte a System Care(ASC) maradt remélem az nem hibás.Jelenleg OutPost Free Antivirust használok, elég jókat hallottam róla, de lehet hogy kipróbálok egy másikat.Driver szempontból úgy áll a helyzet hogy nincs driver a gépembe csak a nyomtatóé, a driverek nem kompatibilisek a win7-el de már vagy 2 éve használok eredeti win7-et é nem volt semmi baj, ment minden.Amúgy notebook-om van.Kipróbálom a registry revivert, majd még jelntkezem.Még ha valakinek van valami hozzáfűznivalója várom válaszát.

2012. dec. 30. 16:06
 6/11 csacsi2 ***** válasza:

Nyomtatásisor-kezelő -t (Spooler) azért letiltanám a szolgáltatásokban mikor nem használod, lehet valamelyik program hívja meg.


Az Outpost -ról Én az ellenkezőjét tapasztalom (hozzászólások).Pl a tűzfalán kell buherálni:

általában utorrent - http 404 error hibaüzenetet ír ki, erre nyújt megoldást az esetek többségében a következő: Start menü, futtatás, regedit: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREAgnitumOutpost Firewall -ban állítsd 1 re az Enablegzipencoding -ot, majd indítsd újra az Outpostot.


A Comodo-t tudnám ajánlani ingyenesben. A frissítései már a 64bites Win8 -nál tart!Esetleg az eset smart security-t ideiglenes, vagy újságos kódokkal, arra még nem volt panasz!

2012. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 csacsi2 ***** válasza:
még ami eszembe jutott az Advanced System car -ről.Mik indulnak automatikusan? Mert a SmartRam -nak van egy olyan beállítása, hogy automatikus felszabadítás. Azt kapcsold ki, okozhat memoria problémákat!Amennyiben a kékhalál üresjáratban (idle) következik be akkor gyanus mert akkor dolgozik.Melyik ASC verzió?
2012. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 6-os verzió van fönnt, eddig jól végezte dolgát.A smart ramot manuálisan szoktam használni néa, mikor nagy a ram terhelés.A kékhalál random jön be, általában netezés közben.mint ahogy a BlueScreenView is mutatja a netio a network input/output rövidítése.Üresjáratban eddig nem jött még be, de azért kikapcsolom.Lefuttattam a registtry reviver-t, több mint 200 hibát kapott(asszem 249-et), és mind kijavította őket.Mintha gyorsabb lenne a gépem egy kicsivel.Kösz a segítséget.
2012. dec. 30. 18:39
 9/11 A kérdező kommentje:
A Bluescreenview-t elindítottam a takarítás után, most üres teljesen, nem mutat semmit.A Minidump mappa üres, ez azt jelenti hogy egoldódott vagy csak valamelyik tusztító progi törölte ki a tartalmát és ezért nincs semmi?
2012. dec. 30. 18:44
 10/11 csacsi2 ***** válasza:
Jövőre kiderül! Boldog újévet!
2012. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!