Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírus?! Mi történhetett a...

Vírus?! Mi történhetett a számítógépemmel?

Figyelt kérdés
Tegnap este békésen böngészek. A sok felugró ablakokat zártam be, az egyiket nagyon nehezen akarta bezárni a gép. Aztán olyasmit írt ki a gép, hogy "a számítógépe zárolva lett ..." valami magyar rendőrség vagy mi a franc. Újraindítottam és az asztalon nem voltak ott az ikonok, csak a háttérkép látszódott. Most úgy-ahogy működik, de azért nagyon érdekelne, hogy mi a fene volt ez?!

2012. dec. 30. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Vírus.
2012. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 belapus ***** válasza:
2012. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

olyaly kemény vírus,de én tudom a megoldást rá:

1.lépés számitógép elinditása csökentet módba,ha nem tudod,hogy kell: [link]

ha sikerült,és rendesne nyomtad az f8at akkor egyi lyen ablaknak kéne megjelnneni: [link] nyilakkal válaszd ki a csökkentet mód háloazattalt!

2.ha szerencséd van fel tudsz lépni az internetre,attól függ milyen neted van,mert nekem t-hoe netem van amihez külön csatlakozni kell és nálam nem mükdüik...

3.lépés ha fel tudsz lénpi a netre,akkor tösd le ezt: [link] az free dowloadra menj telepitsed fel,frissitsed az adatbázisát,aztán teljes vizsgálat,amit talál tegyed be karanténba felugrik egy üzenet,hogy a vírus eltávlitásához újrak ell inditani a gépét.. menj az igenre újra indul majd keresd meg az a programot nyisd meg válaszd ki a karantén fület és töröld ki onnan/ ha nem tudsz fellépni a netre akkor nyisd meg a vírusirtód/kémprogram irtodad keresd meg az ikonokat és csinálj velük teljes vizsgálatot hátha megtalálják...De még linkelek neked egy vidit nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=02LXkh2HXsE

bocs a helyesírási hibákért,remélem tudtam segiteni.

2012. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 lindmayer ***** válasza:

nálam csökkented módban is elindult a vírus, így úgy nem lehet kilönni

mint ahogy a másik kérdésnél is írtam a start futtatásba beírt msconfig enter bevitelével lehet blokkolni a vírust, míg letörlöd azt

de ha nem vagy elég gyors, akkor linux live cd-t letölteszcd-re írod, vagy pendrive-ra(ha tudsz usb-ről bootolni; ezt a progit használd: [link] )

elindítod a linuxot live módban(nem telepítesz), és kikeresed a C:\Users\users\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup (hetesnél)

mappát(a linuxnál nincs c partíció)

és kitörlöd azt ami benne van

ezután meg elindítod a windowst

2012. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudtam futtatni a vírus irtót, talált egy fenyegetést, amit automatikusan karanténba tett. Így jó lesz már? :S
2012. dec. 30. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:
töröld még a karanténból,és most rendesen működik a windowsod?
2012. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most működik igen. Megpróbálom törölni de még nem tudom hogy kell :S
2012. dec. 30. 12:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy "Eredmény: Törölve" így jó?:D
2012. dec. 30. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:
így jó:D
2012. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2012. dec. 30. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!