Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows XP (service pack 3)...

Windows XP (service pack 3) csatlakoztatva van a routerre, de megsem latja az internetet, miert?

Figyelt kérdés

A routeremen alabpol WPA titkositas van, ez korabban sem tetszett az XP-nek ezert WEP-re raktam. Ez nem tul biztonsagos ezert megtoldottam egy MAC address zuressel is. Ez igy mukodott rendesen (tobb mint 1 evig).


Aztan jottek unokatesomek latogatoba, admin jelszot elfelejtven nem tudtam nekik engedelyt adni (mac szures miatt),hogy a hulye iphone-jukkal racsatlakozhassanak a netre. Ezert reseteltem a routert. Mindent visszaallitottam eredetire WEP+Mac szuresre (csak a jelszo lett mas). Kaptak jelszot, az osszes gepunk, telefonunk, laptop, minden mukodik frankon. Csak az regi XP-s windows nem mukodik.


A bongeszoben error 105 hibauzenet jon (elvileg ez az lenne hogy a DNS nem tudja feloldani a nevet ip cimre). Probaltam dns-t is valtani (van 1-2 publikus), meg kismillio egyeb dolgot (mas fajta titkositast, sot, meg probaltam titkositas nelkul is /csak mac szuressel/).


Tovabbi tudnivalok:

-az XP a routerre KABELLEL van racsatlakoztatva (nem wifin -mer az mar reg elromlott rajta)

az XP service pack 3-as

-plusz a t***m tele van az XP-vel mert nemet nyelvu


(Tudom mindenki azt fogja javasolni telepitsek uj "angol" xp-t, de ha ezt a megoldast akarnam valasztani nem irtam volna ide, szoval ilyet ne javasoljatok ha lehet, nem fogadhatom el valasznak. Masik szokasos valasz szinten "tavolitsd el a halokartya drivert + telepitsd ujra" ... ezt sem szeretnem hallani, mivel 1. nem akarok drivert hajkuraszni hozza 2. a halozat MUKODIK, az XP-bol siman pingelem a routert, csak az internetre nem tud kimenni).


Tudom hogy ezt nehez megoldani latatlanban, de hatha van vkinek hasznalhato tippje.


2013. jan. 7. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:

akkor hozd el és megcsinálom


4000 pénz

2013. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajna kulfoldon elek, magyarorszagra nemtom elvinni ... :)
2013. jan. 7. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos :(


És hol pontosan?

2013. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy simán csak a router ment gallyra?

Nekem is sajnos volt szerencsém olyan típushoz, ami tök jól ment, egész addig amíg nem akartam WPA-val titkosítani. Attól egyszerűen meghalt.

2013. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Minden mukodik. 3 laptop. 5 kulonbozo telefon. 2 halozati drive (kulonbozo fajtak). 2 drive kabellel, 3 laptop wifivel es kabellel is (windows 7 64bit es 32bites is).


Csak a windows XP nem kepes kijutni a netre. Helyi halozatot latja (W: es X: jellel ellatott halozati vinyokat latja, meg mp3-aat is lejatszottam roluk probakepp). A DNS szervert sem tudtam megpingelni (se nevvel, se ip-vel). Csak a helyi halozaton belul lat mindent + ping is mukodik.

2013. jan. 7. 22:54
 6/10 A kérdező kommentje:
meg 1 otletem van, de ma mar nem probalom ki, hogy mas titkositassal hatha megy... van vagy 4 fajta rajta.. WPA, WPA2, WEP 64/128bit stb... de eskudni mernek hogy WEP-pel ment .... es nem is lenne ertelme ha ez lenne a hiba hiszen az XP-t nem wifivel csatlakoztatom hanem kabellel
2013. jan. 7. 22:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a router vezetékes működését azt befolyásolja, hogy a vezetéknélküli kapcsolat milyen titkosítású, akkor az már régen kuka érett.

Az XP mikor volt újratelepítve? Tűzfal van-e?

2013. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az xp s gép wifi vel vagy kábellal van kötve?
2013. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Miert lenne az nagy "router baj" ha egy XP-s gep nem tud WPA-t kezelni, ha nem tudja akkor nem tudja. (Ez meg akkor volt mikor WIFI-vel ment, es meg nem volt SP3-ra upgradelve).


Mikor lett telepitve... regen. Na es, ez automatikusan azt jelenti, hogy elszarodik? Nem. Nem mindenki telepit naponta 2-3 jatekot, hogy elrontsa a registry-t, stb.


Igen, az xp-s gep kabellel van kotve.


Egyebkent a microsoft supporton sem tudnak jo tanacsot adni. Ott irtak vmit amivel parancssorbol resetelni lehet a TCP/IP-t, az sem segitett. Most varom a kovetkezo valszukat.

2013. jan. 10. 11:51
 10/10 anonim ***** válasza:

lan kártyával mi a helyzet?


kérhetnénk az eszközkezelöröl egy képet ugy hogy a hálozati kárty megnyitva?!

2013. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!