Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki behatolt a gépembe....

Valaki behatolt a gépembe. Hogy lehet kideríteni, hogy ki volt? Lehet, hogy a honlap üzemeltetői közül valaki?

Figyelt kérdés

Most már biztos, hogy valaki figyeli a gépem. Tegnap feltelepítettem az Ammyy Admin távadmin progit, hogy a laptopomról is elérjem az asztali gépemet, és nem indítottam el kb. 2 másodperce, amikor rögtön behatolt valaki: a háttér elfehéredett, és a kurzor magától mozgott. Hogy lehet kideríteni, hogy ki volt?

(Ha pedig te "kedves" betolakodó olvasod ezt, akkor gondolom nem fogod megmondani, hogy ki vagy, de legalább azt áruld el, mért hatolsz be, és mit tegyek, hogy békén hagyj?)



2013. jan. 13. 02:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen idióta senki nem lehet, ha nem töltöttél le nem megbízható forrásból származó programot nem tud behatolni a gépedbe, ha mégis ez lenne, akkor telepítsd újra és gond megoldva...
2013. jan. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedvesem! A gyártó honlapjáról töltöttem le, és mégis behatolt rögtön valaki!
2013. jan. 13. 02:31
 3/9 anonim válasza:

Ha valóban behatolt valaki a gépedbe, akkor nem hiszem, hogy nem fogja megakadályozni, hogy kiderítsd ki is ő.

Telepítsd újra a géped, de formázással! Aztán meg legyél elővigyázatos.

2013. jan. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valaki ott ült a gép előtt, és várt rád, hogy már 2 másodpercre rá, hogy lehetősége adódott behatoljon a gépedre? A két dologból amit írtál egy tökéletesen passzol a távvezérlő program tulajdonságaihoz: az egérmozgás. A másik meg csak simán az ilyen programok mellékhatása lehet. Szóval felesleges itt üzengetned, valószínűleg SENKI nem tört be a gépedre. Meg amúgy is: Miért tenné?

G.

2013. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyártók oldaláról nem lehet letölteni kémprogramokat...
2013. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
„Tegnap feltelepítettem az Ammyy Admin távadmin progit” Nem ismerem ezt a programot de én újraraknám az egész oprendszerem egy tiszta telepítéssel és utána lecserélném az összes jelszavam e –mail fórumok stb a helyedben.Ha valaki betört a gépedre az először jelszavakat keres ezeket ha elmenti a böngésző+hozzáfért a géphez akkor biztosan megszerezték és még igyekszik biztosítani az uralmát a rendszer felett,tehát az egész gépet tisztán ujrakell rakni utána minden jelszót megváltoztatni.Ha betörtek a gépedre akkor te telepítettél fel valami ártó programot és az üzenhetett az illetékesnek hogy feltelepítették.Amit leírtál abból szinte teljesen biztos hogy ez az Ammyy Admin program lesz a ludas nem ártana fórumokon utánnanézni mit írnak róla.Aki betört hozzád valami módon tudnia kellett hogy a gépedre került a program és hogy milyen Ip-n ér el.Tehát tudnia kellet hogy telepítve van és azt is hogy hol milyen címem a több millió gép közül.Xp alá ajánlom a sygate personal firewall nevű tűzfalat ha értesz hozzá minden ilyesmit kimutat és ajánlom még a virustotal weboldalt.Írok pár programot ha értesz hozzá nézz utánuk: eset antivírus 4,Sandboxie (ez nagyon hasznos),Total uninstall,Security task manager,Sygate personal firewall,Zemana antilogger,.Ezt a dolgot egy normális tűzfallal ki lehetett volna mutatni egyértelműen hogy valaki akar kapcsolódni xy programon keresztül a gépedhez akár meg is előzni alapnak egy gépre mindenképp kell egy normális tűzfal és egy vírusírtó ez az alap.Ha meg banki információhoz is hozzájutottak akkor akár szépen meg is csapolhatják a számlád!
2013. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és még valami e-mail fióknál a jelszó emlékeztető kódot is változtasd meg illetve van egy funkció egy jelszó emlékeztető e-mail cím ezt nézd meg be van e állítva ha idegen cím van ott és te nem állítottál be semmit akkor azt töröljed! Mert arra a címre küld az oldal egy jelszó emlékeztető e-mailt hibás belépés esetén hogy mi a fiók jelszava!
2013. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Használj TeamViewer-t. Az legalább normális program, nem egy fos keylogger.
2013. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyik ismerősömet is megkértem, hogy telepítse fel ezt az Ammyy admint, és hozzá is behatolt valaki rögtön... Állítólag valami adminisztrátor volt a honlap üzemeltetői közül, mert beszélt is vele pár sort, de hát ilyet... ez így is elég durva. És vajon minek hatolt be??? De tény, hogy behatolt valaki, szóval nem én találtam ki, hanem valóban megtörtént, mert ő beszélt is vele.
2013. jan. 15. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!